Преглед на "Ракомет" Tag
October 15, 2013 - 0 Коментари

Не сакам да брзам со одлуката, сакам до крајот на сезоната. Ништо од Хота Фернандез, ништо од Олег Кулешов и трето ништо од Душебаев. Како што информираше претседателот на клубот Сергеј Самсоненко на пресот пред...

Повеќе
October 15, 2013 - 0 Коментари

По триумфот над Балонмано Бера Бера и земениот бод на Ларвик, женскиот ракометен шампион на Македонија, ЖРК Вардар СЦБТ се подготвува за средбата со Подравка. Натпреварот ќе се одигра на 19 октомври (сабота) со почеток...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

Крајот на првото и почетокот на второто полувреме Првото полувреме го обележаа големите „амплитуди“ во играта на двете екипи. Прво „јуниорите“ имаа серија од 7.3 во првите осум минути, за гостите со 1-6 целосно да...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

Почитувани, Понеделниκ (14.10.2013 година) почнува пρодажбата на влезниците за натпρеваρот од 4. κоло на Лигата на шампионите меѓу екипите на Металуρг и на Динамо Минсκ (Белорусија). Пρодажбата почнува во 17 часот на пρодажните места на...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

Од големиот број на предлози за името на маскотата на ракометниот клуб Металург, беа одбрани трите најдобри предлози. Фановите на нашиот вицешампион по пат на гласови и го дадоа името Металко. РК Металург ја почитува...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

     ...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

Вардар-ПСЖ 24:24 (9:12) СЦ “Борис Трајковски“ – Скопје, Судии: Сорин-Лорентиу Дину и Константин Дин (Романија), Делегат: Хелмут Вил (Австрија), Гледачи: 7.000 Вардар: Милиќ (2 одб., 1 сед.), Малумбрес, Ангелов (12 одб., 1 сед.), Абутовиќ, Брумен...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Со цел се да помине во најдобар ред прочитајте ги ИНСТРУКЦИИТЕ за однесување на трибина за натпреварот ВАРДАР-ПСЖ кои ги усвои и кон кои ќе се придржува групата КОМИТИ: 1) НЕ НОСЕТЕ ВО САЛА ЗАПАЛКИ,...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

Спортскиот портал tip.com.mk ја корисит оваа прилика да му го честита 35 роденден на голманот на Металург и српскиот национален тим, Дарко Станиќ. Во оваа прлика му посакуваме пред се здравје и долг живот. Да...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Не помина ни еден час од изненадувачката одлука на господинот Сергеј Самсонеко, а низ градот почнаа гласините дека Таланд Душебаев поранешен тренер на Судат Реал и Атлетико Мадрид е новиот тренер на РК Вардар. Како...

Повеќе
October 6, 2013 - 0 Коментари

Екипата на Р.К.Струмица Зоми Мак М го донесе и петото засилување пред настапите во EHF купот. Прв пат во историјата за една наша екипа ќе настапи кубански ракометар Станува збор за искусниот Luis Enrique Yant....

Повеќе
October 4, 2013 - 0 Коментари

Превземено од официјлниот сајт на ЖРК Вардар Македонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ на 6 октомври во Сан Себастијан и гостува на екипата на Балонмано Бера Бера во првиот натпревар од Групата Д во Лигата на...

Повеќе