Browsing the "Ракомет" Tag
October 15, 2013 - 0 Comments

Не сакам да брзам со одлуката, сакам до крајот на сезоната. Ништо од Хота Фернандез, ништо од Олег Кулешов и трето ништо од Душебаев. Како што информираше претседателот на клубот Сергеј Самсоненко на пресот пред...

Read More
October 15, 2013 - 0 Comments

По триумфот над Балонмано Бера Бера и земениот бод на Ларвик, женскиот ракометен шампион на Македонија, ЖРК Вардар СЦБТ се подготвува за средбата со Подравка. Натпреварот ќе се одигра на 19 октомври (сабота) со почеток...

Read More
October 14, 2013 - 0 Comments

Крајот на првото и почетокот на второто полувреме Првото полувреме го обележаа големите „амплитуди“ во играта на двете екипи. Прво „јуниорите“ имаа серија од 7.3 во првите осум минути, за гостите со 1-6 целосно да...

Read More
October 14, 2013 - 0 Comments

Почитувани, Понеделниκ (14.10.2013 година) почнува пρодажбата на влезниците за натпρеваρот од 4. κоло на Лигата на шампионите меѓу екипите на Металуρг и на Динамо Минсκ (Белорусија). Пρодажбата почнува во 17 часот на пρодажните места на...

Read More
October 14, 2013 - 0 Comments

Од големиот број на предлози за името на маскотата на ракометниот клуб Металург, беа одбрани трите најдобри предлози. Фановите на нашиот вицешампион по пат на гласови и го дадоа името Металко. РК Металург ја почитува...

Read More
October 14, 2013 - 0 Comments

     ...

Read More
October 14, 2013 - 0 Comments

Вардар-ПСЖ 24:24 (9:12) СЦ “Борис Трајковски“ – Скопје, Судии: Сорин-Лорентиу Дину и Константин Дин (Романија), Делегат: Хелмут Вил (Австрија), Гледачи: 7.000 Вардар: Милиќ (2 одб., 1 сед.), Малумбрес, Ангелов (12 одб., 1 сед.), Абутовиќ, Брумен...

Read More
October 11, 2013 - 0 Comments

Со цел се да помине во најдобар ред прочитајте ги ИНСТРУКЦИИТЕ за однесување на трибина за натпреварот ВАРДАР-ПСЖ кои ги усвои и кон кои ќе се придржува групата КОМИТИ: 1) НЕ НОСЕТЕ ВО САЛА ЗАПАЛКИ,...

Read More
October 9, 2013 - 0 Comments

Спортскиот портал tip.com.mk ја корисит оваа прилика да му го честита 35 роденден на голманот на Металург и српскиот национален тим, Дарко Станиќ. Во оваа прлика му посакуваме пред се здравје и долг живот. Да...

Read More
October 7, 2013 - 0 Comments

Не помина ни еден час од изненадувачката одлука на господинот Сергеј Самсонеко, а низ градот почнаа гласините дека Таланд Душебаев поранешен тренер на Судат Реал и Атлетико Мадрид е новиот тренер на РК Вардар. Како...

Read More
October 6, 2013 - 0 Comments

Екипата на Р.К.Струмица Зоми Мак М го донесе и петото засилување пред настапите во EHF купот. Прв пат во историјата за една наша екипа ќе настапи кубански ракометар Станува збор за искусниот Luis Enrique Yant....

Read More
October 4, 2013 - 0 Comments

Превземено од официјлниот сајт на ЖРК Вардар Македонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ на 6 октомври во Сан Себастијан и гостува на екипата на Балонмано Бера Бера во првиот натпревар од Групата Д во Лигата на...

Read More