Преглед на "Раул Гонзалез" Tag
March 5, 2018 - 0 Коментари

Вардар имаше завршен напад за победа на вчерашниот дуел со Висла Плок, но на крај резултатот заврши нерешено  (31-31), во натпреварот од последното коло од групната фаза од Лигата на шампионите....

Повеќе
May 3, 2017 - 0 Коментари

ЕХФ ги објави номинираните за Ол-стар тимот на ЕХФ Лигата на шампионите, во која листа има по пет најдобри ракометари на секоја позиција. Покрај најдобрата седумка, ќе се бира и најдобар дефанзивец, најдобар млад играч...

Повеќе
March 31, 2017 - 0 Коментари

Раул Гонзалес е новиот селектор на машката репрезентација на Македонија. Шпанскиот експерт кој во Скопје пристигна во сезоната 2013/2014 во Вардар, го наследи Лион Червар на клупата на националниот тим, со кој ќе го продолжи...

Повеќе
September 28, 2016 - 0 Коментари

Македонскиот шампион Вардар ја запиша и шестата победа во СЕХА лигата, откако во Скопје го растури тимот на Горење со 40:32. Раул Гонзалес тренерот на Вардар, по натпреварот изјави дека е среќен по победата, и...

Повеќе
September 19, 2016 - 0 Коментари

По убедливата победа против Целје Пивоварна Лашко во Словенија, македонскиот шампион Вардар во вторникот од 20.30 часот во Скопје ќе биде домаќин на Татран. Во последното коло Татран загуби од Металург со 21:27 и тие...

Повеќе
September 17, 2016 - 0 Коментари

Македонскиот ракометен шампион Вардар го задржа лидерското место во Сеха лигата откако денеска го победи тимот на Целје во Словенија со 29:40. Тренерот на Вардар Раул Гонзалес по натпреварот изјави дека неговиот тим добро се...

Повеќе
September 16, 2016 - 0 Коментари

Судир на лидерите во моментов во Сеха лигата, Вардар патува во Словенија кај второпласираниот Целје. И двете екипи имаат по три победи по ред, тие се во добра форма, и јасно е дека навивачите во...

Повеќе
September 13, 2016 - 0 Коментари

Вардар го победи ППД Загред со 32:31, во четвртиот натпревар во Сеха лигата. По победите над Металург и Веспрем, “црвено-црните” го преслушаа и Загреб. Раул Гонзалес, тренерот на Вардар изјави дека тоа бил тежок натпревар,...

Повеќе
September 13, 2016 - 0 Коментари

Вардар повторно ќе биде домаќин на големo дерби оваа сезона во Сеха и нов конкурент доаѓа во Скопје, тоа е хрватскиот шампион ППД Загреб. Вардар и Загреб се стари ривали како во Лигата на шампионите,...

Повеќе
September 9, 2016 - 0 Коментари

Вардар го пречекува Веспрем, во обид за одмазда за поразот од минатата сезона на фајнал-форот во финалето во  Сеха лигата. Раул Гонзалес има еден проблем, тој се уште не може да биде сигурен дали Хорхе Македа...

Повеќе
September 7, 2016 - 0 Коментари

Вардар успеа да ја продолжи серијата победи во натпреварот против Металург по победа од 25:24 синоќа во “Вип Арената”. Металург имаше шанса за израмнување, и целосно рамноправно се носеше со големиот ривал, но последниот удар...

Повеќе
August 31, 2016 - 0 Коментари

Вардар го пречека Мешков Брест во првиот натпревар од Сеха лигата во новата сезона. Белорускиот шампион иако речиси во целиот натпревар водеше сепак на крајот се чинеше дека победата ќе заврши кај македонскиот шампион, но...

Повеќе
April 22, 2016 - 0 Коментари

Нашиот шампион Вардар ќе го пречека Веспрем во сабота (утре) од 16:00 часот, во првиот натпревар од 1/4 финалето во Лигата на шампионите. Тренерот на Вардар шпанецот Раул Гонзалес јасно прецизираше дека нашиот тим мора да...

Повеќе
December 6, 2014 - 0 Коментари

Во својот осми натпревар оваа сезона во ракометната Лига на шампионите, македонскиот клуб на Вардар ја забележа петтата и важна победа во борбата за втората позиција на табелата, откако славеше во Русија над Чеховски Медведи...

Повеќе
December 6, 2014 - 0 Коментари

Во спортската сала “Олимпискиј“ во Чехов (капацитет 3.000 седишта), македонскиот ракометен клуб Вардар ќе го одигра осмиот натпревар оваа сезона во Лигата на шампионите во групата Ц на гостински терен против Чеховски Медведи во Русија....

Повеќе
December 5, 2014 - 0 Коментари

Ракометарите на Вардар денеска во утринските часови пристигнаа во Москва, каде што утре ќе го играат натпреварот од осмото коло од Лигата на шампионите против екипата на Чеховски медведи. Според програмата, нашата екипа денеска ќе...

Повеќе