Преглед на "real madrid" Tag
August 17, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид додаде уште едeн трофеј во неговата изложба. Една недела по триумфот над Манчестер Јунајтед за Супер Купот на Европа во Скопје, Кралскиот клуб го освои Супер Купот на Шпанија. Во реваншот синоќа “белите”...

Повеќе
August 15, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид ќе мора без мегаѕвездата Кристијано Роналдо во следните пет натпревари – еден во Шпанскиот Супер Куп и четири во Примера Дивизион. Ова беше одлучено од страна на Дисциплинскиот комитет на Кралската шпанска фудбалска...

Повеќе
August 14, 2017 - 0 Коментари

По освоениот трофеј во Супер Купот на УЕФА екипата на Реал Мадрид е на добар пат да освои уште еден трофеј откако вчеравечер со 3-1 на Камп Ноу ја совлада Барселона. Првиот дел заврши без...

Повеќе
August 13, 2017 - 0 Коментари

Barcelona Real Madrid...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Со победата над Манчестер Јунајтед со 2:1 синоќа во нашиот главен град Скопје Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа за втора година по ред. Досега тоа го беше постигнал само Милан. “Росонерите” ја кренаа...

Повеќе
July 30, 2017 - 0 Коментари

Во првото “Ел Класико” кое се одигра ноќеска во Мајами, екипата на Барселона издојуваше победа од 3-2. Во супер натпревар со многу шанси и пет голови, на крајот избраниците на Валверде славеа во првата битка...

Повеќе
July 24, 2017 - 0 Коментари

Во мајсторката пред Супер Купот во Скопје, вчеравечер, екипата на Манчестер Јунајтед славеше над Реал Мадрид по подобро изведените пенали, откако во регуларниот дел натпреварот заврши 1-1. Во првиот дел избраниците на Жозе Мурињо имаа...

Повеќе
July 19, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
July 18, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид не остава ништо на случајност. Како што пренесува шпански АС, “Кралевите” во договорот на Дани Цебаљос внесле клаузула според која фудбалерот ќе може без проблем да си замине од Сантјаго Бернабе само доколку...

Повеќе
July 15, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот капитен на Реал Мадрид Раул Гонзалес ќе се приклучи на тимот на 21-ти јули за време на кампот во САД, и од тој ден легендарниот напаѓач ќе почне со работа во администрацијата на клубот....

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо, како што можеше и да се претпостави, нема намера да го напушти Реал Мадрид. Португалецот, се шпекулираше дека сака да го напушти Реал Мадрид поради недоволна поддршка за проблемите со данокот, но сега...

Повеќе
July 9, 2017 - 0 Коментари

Младата фудбалер на Бетис Дани Себаљос му кажа да на Реал Мадрид. 20-годишниот играч од средниот ред дал согласност да премине на “Сантијаго Бернабеу”, одбивајќи ја понудата од Барселона. Фудбалерот од Андалузија ќе потпише договор...

Повеќе
July 7, 2017 - 0 Коментари

По Teo Хернандез, Реал Мадрид денес го претстави вторато засилување ова лето, тоа е Хесус Валехо. Младиот фудбалер кој минатата сезона играше на позајмица во Франкфурт, се врати во Мадрид, каде што ќе го наследи португалецот...

Повеќе
July 6, 2017 - 0 Коментари

Веќе и официјално стана факт трансферот на Тео Ернандез од Атлетико Мадрид во Реал Мадрид. 19-годишниот француски лев дефанзивец доаѓа на “Сантијаго Бернабеу” за 26 милиони евра, кои ќе бидат платени на три рати. Тео...

Повеќе
June 30, 2017 - 0 Коментари

Најстариот син на тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан – Енцо, ги напушти “кралевите” и премина во Алавес. Играчот не можеше да се наметне кај татко му и го напушти европскиот клубски шампион и избра...

Повеќе
June 27, 2017 - 0 Коментари

Реал Сосиедад доведе ново засилување. Тоа е дефанзивецот Диего Љоренте, кој беше купен од Реал Мадрид. 23-годишниот фудбалер во моментов е на Европското за млади фудбалери во Полскам каде ќе игра во полуфиналето против Италија...

Повеќе