Преглед на "reprezentacija" Tag
January 26, 2016 - 0 Коментари

Неодамнешната изјава на Џанлуиџи Буфон за тоа дека сака да настап и на Светското првенство во Русија во 2018 година беше повод за УЕФА да направи листа на играчи со најмногу репрезентативни настапи. Во продолжение...

Повеќе
January 14, 2016 - 0 Коментари

Како што пренесуваат од Фудбалската Федерација на Македонија, нашата најдобра фудбалска репрезентација на 29 март во Скопје, на Националната Арена Филип II Македонски ќе ја пречека репрезентацијата на Бугарија. Досега, против Бугарија, на 6 наптревари забележавме...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Можеби не навиваат, но жители од Пирок го следат мечот на Македонската фудбалска репрезентација против Словачка. Малата група сместена на „јужна“ со транспарент му дава подршка на Аријан Адеми. Ова е мал, но убав гест,...

Повеќе
October 30, 2014 - 0 Коментари

Зависи од каде, за да се гледа Словачка на 15. ноември на Филип Втори Арената, може да се помине и скромно, но и да се „пукнат“ 500 денари. Има можност за секого, за сечиј џеб,...

Повеќе
October 20, 2014 - 0 Коментари

Денеска беше објавен списокот на македонската ракометна сениорска репрезентација од страна на селекторот Ивица Обрван во пресрет на новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2016 год. во Полска. На листата репрезентативци го нема левиот...

Повеќе
October 14, 2014 - 0 Коментари

Како што пишува Македонски бриф, нашиот во моментов најдобар играч Абдурахими е под будното око на Лондонските скаути и многу лесно би можело овој играч да го гледаме во дресот на Тотенхем. Како што пишуваат...

Повеќе
October 12, 2014 - 0 Коментари

Во хрватската репрезентација има нарушени меѓучовечки и колегијалнои односи, отпор кон селекторот Ковач, во Бугарија се жалат на грубата игра, но…победуваат. Во Софија славеа со 1-0, сега ги чека Азербејџан, имаат нетрпение и расправии, но...

Повеќе
October 11, 2014 - 0 Коментари

Многу натпревари деновиве се свртеа по спортскиве канали, видовме репрезентации што одиграа изненадувачки слабо, видовме убави голови, видовме и некои што пријатно изненадија…ама пустото не видовме СВИРАЧИ! Е, свирачите ни се наш домашен уникат кој...

Повеќе
October 8, 2014 - 0 Коментари

Какви непријатности доживеа Жерард Пике на тренингот на репрезентацијата на Шпанија. Група навивачи дрско и револтирано го пцуеле Пике на репрезентативниот тренинг, а реакцијата им била поради изјавите на фудбалерот на Барселона дека ја подржува...

Повеќе
September 18, 2014 - 0 Коментари

Поразот од Шпанија и ја урна и скалата на ФИФА под нозете на Македонската фудбалска репрезентација. Септемврискиот ранкинг ја смести на 112 место, голем пад доживеа репрезентацијата, дури 36 места разлика. Следен е Луксембург, минимална...

Повеќе
September 7, 2014 - 0 Коментари

Изјавата на Рибери дека не сака повеќе да настапува за репрезентацијата на Франција го погоди претседателот на УЕФА и француска фудбалска легенда, Мишел Платини. Во интервју за германски Билд, Платини еклатантно го искажува незадоволството од...

Повеќе
September 6, 2014 - 0 Коментари

Најскапиот тинејџер во историјата на англискиот фудбал, Лук Шо е причината за легендарниот Френк Лампард да се откаже од дресот на репрезентацијата. Лук Шо немал појма кој е Тони Адамс. Лампард раскажува: „Разговаравме со Шо...

Повеќе
September 5, 2014 - 0 Коментари

Артуро Видал се здоби со тешка повреда на коленото на подготовките на чилеанската репрезентација. Повредата е иста каква што имаше и во минатото. Лекарската е екипа на Чиле ќе прави детален преглед за да се...

Повеќе
August 31, 2014 - 0 Коментари

Новата ѕвезда на Ливерпул, инаку контроверзен црномурест италијанец се шокира откако Конте го објави репрезентативниот список. Марио Балотели го нема, Италија ќе игра на стартот од квалификациите без него. Поранешниот трофеен тренер на Јувентус, сега...

Повеќе
August 9, 2014 - 0 Коментари

Како никогаш до сега, и за новинарските акредитации за мечот на младите репрезентации меѓу Македонија и Израел, ФФМ по инструкции на МВР мораше да достави и матичен број на секој присутен во новинарската ложа на...

Повеќе