Преглед на "roma" Tag
June 9, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
April 24, 2018 - 0 Коментари

Предлог специјален сингл за денес (24.04):...

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Шахтјор Донецк со предност од 2-1 ќе патува на реваншот против Рома во Рим. Украинците до победата стигнаа во второто полувреме, откако со комплетен пресврт го свртеа резултатот во своја полза....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Спортскиот директор на Рома, Рамон Родригез Вердехо, познат на пошироката јавност како Мончи, призна дека римскиот клуб морал да го продаде Мохамед Салах, но жали бидејќи смета дека можел да изнуди многу повисока цена за...

Повеќе
July 28, 2017 - 0 Коментари

Новиот договор на Раџа Наинголан со Рома веќе и официјално е факт. “Нинџата” стави потпис на договор кој го обврзува со “волчицата” до летото 2021 година. Интерес кон белгиецот имаше од Челзи и Интер, но...

Повеќе
July 23, 2017 - 0 Коментари

Рома и официјално го потврди доаѓањето на Александар Коларов од екипата на Манчестер Сити за 5 милиони евра. 31 годишниот српски интернационалец потпиша три годишен договор со “Римската Волчица” и по Синиша Михајловиќ стана втор...

Повеќе
July 21, 2017 - 0 Коментари

По Рик Кардсдоп од Феенорд, Хектор Морено од ПСВ, Ченгиз Андер од Басакшехир, Лоренцо Пелегрини од Сасуоло и Максим Гоналонс од Лион во редовите на Рома пристигна и францускиот напаѓач Грегор Дефрел од Сасуоло. 26-годишниот...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Рома не се откажува од Марез. Откако Лестер ја одби првата понуда од 23 милиони евра, “Римската Волчица” ја зоглеми понудата на 35 милиони евра. Марез е на врвот на листата на желби на Рома...

Повеќе
July 3, 2017 - 0 Коментари

Капитенот на Лион Максим Гоналон пристигна во Рим синоќа и денес ги мина медицински прегледи пред трансферот во локалниот тим Рома. 28-годишниот фудбалер беше пречекан од навивачите на клубот и дури позираше со шал на...

Повеќе
July 1, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Рома официјално го продаде играчот од средниот ред Леандро Паредес на Зенит Санкт Петербург за 23 милиони евра плус 4 000 000 дополнителни бонуси. Така тренерот на Зенит Роберто Манчини оствари еден од...

Повеќе
July 1, 2017 - 0 Коментари

Младинскиот репрезентативец на Италија Лоренцо Пелегрини и официјално премина во Рома. 21-годишниот фудбалер, кој е дете на “волчицата”, покажа големо напредување со екипата на Сасуоло и Рома ја искористи опцијата да си го врати за...

Повеќе
June 29, 2017 - 0 Коментари

Дефанзивецот Рик Карсдорп е новото засилување на Рома. “Волчицата” плати 14 милиони евра на Феенорд за холандскиот репрезентативец, кој може да игра како стопер и како десен бек, а сумата може да порасне до 19...

Повеќе
June 29, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Торино побара помош од Барселона во исплата на дел од платата на Томас Вермален. Белгијскиот репрезентативец изминатата сезона ја помина како позајмен од Барселона во Рома, а поради слабите игри Барселона нема намера...

Повеќе
June 24, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Зенит е блиску до договор со Рома за трансфер на фудбалерите Костас Манолас и Леандро Паредес. Како што наведува Скај Спорт Италија, Зенит за двата фудбалери ќе и исплати на “Римската Волчица” 70...

Повеќе
June 22, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Ливерпул постигна договор со Рома за ангажман на Мохамед Салах. Ливерпул на “Римјаните” за египетскиот репрезентативец ќе плати 35 милиони евра, сума која во зависност од перформансите на фудбалерот и клубот може да...

Повеќе