Преглед на "rusija 2018" Tag
October 17, 2017 - 0 Коментари

Станаа јасни дуелите во плеј-офот за СП 2018 година. Италија ќе расправа со Шведска. Не очекува и балкански судир меѓу Хрватска и Грција. Данска ја доби Република Ирска, а Северна Ирска ќе игра против Швајцарија....

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

23 учесници на светското првенство веќе се јасни следната година. За жал, Македонија повторно не се вклучи во најголемиот фудбалски форум. Сметката досега покажува дека во Русија ќе има барем две држави, кои никогаш досега...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

Лионел Меси доби премногу критики за настапите во репрезентацијата, и Аргентина висеше се до последен миг за Русија, но по настапот на капитенот во Еквадор ова веќе не важи. “Гаучосите” имаа потреба од задолжителна победа...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

Синоќа се одиграа последните натпревари од светските квалификации во зона “Европа”. По нив кон учесниците на Мундијалот 2018 се приклучија финалистите од последното Европско првенство – Португалија и Франција. Роналдо и дружината победија во решавачката...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

Легендата на австралискиот фудбал Тим Кејхил ја испрати Австралија на финалниот плеј-оф за пласман за СП 2018, откако ги постигна и двата гола за успехот со 2:1 над Сирија по продолженија во реваншот од четвртиот...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Коментари

По денешните натпревари од последното коло на светските квалификации во зона “Европа” станаа јасни имињата на уште два сигурни учесници на завршницата во Русија следната година. Тоа се тимовите на Србија и Исланд. Двете екипи...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Коментари

Двократниот со бронзен медал во светот Полска ќе учествува на своeто осмо Светско првенство во Русија 2018 ова лето, откако ја освои својата квалификациска група. Ова се случи по драматичниот домашен триумф од 4:2 над...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Селекцијата на Грција уште е во игра за бараж за СП 2018, откако доби поклон победа од нивните браќа Кипар, кој заеднички ја пееа химната уште на стартот, со што како да сакаа да ја...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Костарика се квалификува за Светското првенство следната година, по драматичното реми против Хондурас – 1:1. Поентата беше доволна за домаќините да обезбедат виза за Русија и беше освоена во 90-та минута благодарение на голот на...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на италијанската реперзентација Џампиеро Вентура го одреди составот за претстојните последни два светски дуели од квалификациите против Македонија во Торино на 6-ти октомври и против Албанија во Тирана на 9-ти. Два круга пред крајот...

Повеќе
September 16, 2017 - 0 Коментари

Светските фудбалски навивачи купија повеќе од 500.000 билети за Светското првенство следната година во Русија. Ова беше најавено од ФИФА на првиот ден од продажбата. Руските навивачи најмногу побараа, па оние од Мексико, Аргентина, Бразил,...

Повеќе
September 15, 2017 - 0 Коментари

Продажбата на билети за Светското првенство во Русија започна. Билетите се достапни на официјалниот сајт на ФИФА, fifa.com/bilet. Фановите можат да поднесуваат барања за секој од 64-те натпревари, како среќници кои ќе добијат билети ќе бидат...

Повеќе
September 6, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
September 5, 2017 - 0 Коментари

Македонија ремизираше со Албанија – 1:1 во натпреварот од групата Г на квалификациите за Светскиот куп 2018 во Русија. Резултатот во пракса значеше краен крај на надежите на Албанците да се квалификуваат за Светското првенство...

Повеќе
September 3, 2017 - 0 Коментари

Францускиот тим направи страшен кикс во квалификациите за Светското првенство во Русија 2018. “Петлите” не успеаја да го поразат како домаќин Луксембург, а средбата заврши 0:0. Во оваа ситуација, играчите на Дидие Дешамп ќе мора...

Повеќе
September 3, 2017 - 0 Коментари

Мексико е првиот тим од зона КОНКАКАФ, кој се квалификуваше за СП 2018. “Ацтеките” победија со 1:0 дома против Панама и имаат предност од 17 поени на првото место на табелата три кола пред крајот...

Повеќе