Преглед на "Шпанија" Tag
November 4, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на Шпанија Жулен Лопетеги го објави списокот на фудбалери со кои ќе и се спротистави на Македонија во натпреварот од 4-то коло во Светските квалификации. Тој ќе има големи проблеми во одбраната каде ќе...

Повеќе
September 1, 2016 - 0 Коментари

Еден од најталентираните централни дефанзивци во Примера Емерик Лапорт би можела да стане дел од најголемиот трансфер во репрезентативен фудбал и дресот на Франција го замени со Шпанија. Новиот селектор на “црвената фурија” Хулен Лопетеги веќе...

Повеќе
August 30, 2016 - 0 Коментари

Кратко време откако Шпанија го освои бронзениот медал на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, Хозе Калдерон одлучи да се повлече од националниот тим. Плејмејкерот денеска отвори прес-конференција и го најави своето повлекување од националниот...

Повеќе
August 3, 2016 - 0 Коментари

Депортиво Алавес Атлетик Билбао Атлетико Мадрид Барселона Селта Виго Депортиво Ла Коруња Еибар Еспаљол Гранада Лас Палмас Легањес Малага Осасуна Реал Бетис Реал Мадрид Реал Сосиедад Севиља Спортинг Хихон Валенсија Виљареал...

Повеќе
July 21, 2016 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Шпанија официјално има нов селектор, а тоа е Хулео Лопетеги кој ќе го наследи Висенте дел Боске, кој ја водеше “Црвената Фурија” во изминатите осум години. 49-годишниот Лопетеги ги помина последните две години...

Повеќе
July 17, 2016 - 0 Коментари

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија Висенте Дел Боске беше награден со специјален медал за заслуги од Фудбалската федерација на Шпанија. Дел Боске се повлече од националниот тим, по осум години на чело и...

Повеќе
July 3, 2016 - 0 Коментари

Португалскиот репрезентативец и фудбалер на Фенербахче, Нани е пред трансфер во Шпанија поточно во екипата на Валенсија. како што претходно се шпекулираше, Валенсија се согласила да му исплати оштета од 8,5 милиони евра на Фенербахче....

Повеќе
July 1, 2016 - 0 Коментари

Славниот тренер Висенте дел Боске го објави своето повлекување од националниот тим на Шпанија, како и прекин на кариерата. Дел Боске изјави дека одлуката е донесена пред Еуро 2016 и не е поврзано со раната...

Повеќе
June 27, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на Шпанија Висенте дел Боске изрази разочарување по елиминацијата од Италија, откако “Црвената Фурија” загуби од “Азурите” со 0-2 во 1/8 финалето и отпадна од трката за третата последователна титула. Џорџо Киелини го постигна првиот...

Повеќе
June 26, 2016 - 0 Коментари

Репрезентативецот на Шпанија и довчерашен фудбалер на Јувентус, Алваро Мората во интервју за BBC ја поздрави репрезентацијата на Италија. Во пресрет на меѓусебниот 1/8 финален натпревар, Мората изјави дек Италија ја има најдобрата одбрана во...

Повеќе
June 23, 2016 - 0 Коментари

Марселино Гарсија Тората, кој е на чело на Виљареал, е фаворит да го замени Висенте дел Боске на чело на шпанската репрезентација, соопштуваат медиумите во Шпанија. Стратегот има договор со “жолтите” до летото 2019 година,...

Повеќе
June 21, 2016 - 0 Коментари

Репрезентативецот на Шпанија и фудбалер на Барселона, Пике при интонирањето на химната на Шпанија пред почетокот на натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија беше забележан како покажува среден прст. Случајно или не, проценете сами, но при...

Повеќе
June 12, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 9, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 7, 2016 - 0 Коментари

Европскиот шампион Шпанија со пораз од Грузија заминува на Европското во Франција, откако загуби минимално вечерва со 1:0 во Мадрид, а стрелец на единствениот гол на овој меч беше Окриашвили по 40 минути игра. Шпанија...

Повеќе
June 5, 2016 - 0 Коментари

По Алавес кој избори пласман во Примера пред две кола, Леганес е вториот тим од Сегунда кој наредната сезона ќе игра во Примера. Ваков е епилогот по последното одиграно коло вчеравечер. Со минималната гостинска победа...

Повеќе