Преглед на "сингл" Tag
November 19, 2017 - 0 Коментари

 РОСТОВ – АМКАР   1 Од 9 август Ростов нема забележано победа на домашен терен во рамките на руската Премиер Лига. Од овој датум па се до денес, овој тим забележа само уште една победа во...

Повеќе
November 5, 2017 - 0 Коментари

 РЕАЛ СОСИЕДАД – ЕИБАР   1 Денеска во Примера на програмата е локалното баскиско дерби помеѓу екипите на Реал Сосиедад и Еибар. Иако сезоната за Сосиедад почна многу добро, сепак во октомври следуваше пад на формата...

Повеќе
October 21, 2017 - 0 Коментари

 СПЕЦИЈА – ПЕРУЏА  БИЛО КОГА X / КОНЕЧЕН ТИП X  По трите порази по ред на Перуџа и двата на Специја нема ништо подобро од опоравување со по еден поен на контото на двете екипи....

Повеќе
October 15, 2017 - 0 Коментари

ВИЛЕМ II – ТВЕНТЕ   БИЛО КОГА X / КОНЕЧЕН ТИП X  Овие две екипи заедно со ПСВ и АЗ се единствените во Холандија кои немаат одиграно нерешено во досегашниот дел од шампионатот. И двете екипи...

Повеќе
October 14, 2017 - 0 Коментари

ЈУВЕНТУС – ЛАЦИО   ГГ Само еден од последните десет меѓусебни натпревари завршиле ГГ. Сепак, оваа сезона одбраната на Јувентус е ослабена за Бонучи и Дани Алвеш поради што Алегри постојано тестира соодветни комбинации во последната...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

ШАТОРУ – РЕИМС   БИЛО КОГА X / КОНЕЧЕН ТИП X И по 10 одиграни кола, лидерот Реимс заедно со Шатору и Ленс се единствените екипи од втората француска лига кои немаат одиграно нерешено. Тоа секако...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

ЕГИПЕТ – КОНГО   1&2-5 Најзначаен натпревар за Египет во последните неколку децении. Победа на вечерашниот натпревар ќе значи пласман на Светско Првенство, нешто на кое Египет нема играно уште од СП во Италија од 1990...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

КИПАР – ГРЦИЈА   2 На две кола пред крајот на квалификациите, Грција има одлични шанси за втората позиција. Кипар и Гибралтар се последните два противника на Грција, која за втората позиција се бори со Босна...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Р. ОВИЕДО – САРАГОЗА   ГГ Оваа сезона и двата тима имаат одиграно само два натпревари кои завршиле ГГ. Тоа е и причината што коефициентот за НГ постојано паѓа. Сепак нашата интуиција кажува дека овој натпревар...

Повеќе
October 1, 2017 - 0 Коментари

Аталанта – Јувентус X2&ГГ Заминувањето на Дани Алвеш и Леонардо Бонучи остави голема празнина во одбраната на Јувенус. Сепак и покрај тоа Јувентус има одличен настап во Серија А, но и Лигата на Шампионите не...

Повеќе
September 29, 2017 - 0 Коментари

БОРУСИЈА М. – ХАНОВЕР   1 По експресното враќање во Бундес Лигата, екипата на Хановер по шест одиграни кола сеуште е без пораз. Од друга страна Борусија Менхенгладбах има скор од 2-2-2. Следејќи го трендот на...

Повеќе
September 28, 2017 - 0 Коментари

ШАЛКЕ 04 – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН   X Шалке 04 и Баер Леверкузен ќе го одиграат првиот натпревар од 7. коло од германската Бундес Лига. По двата порази во низа од Хофенхајм и Баерн Минхен, Шалке на...

Повеќе
October 15, 2016 - 0 Коментари

Сингл на денот за денес е Ники Минај, американска раперка, пејачка и текстописец. Родена е во Трининдад и Тобаго, а меѓудругото е заштитен знак на Адидас....

Повеќе
October 14, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 19, 2016 - 0 Коментари

ФОТО: www.surfertoday.com...

Повеќе
February 18, 2016 - 0 Коментари

ФОТО: www.complex.com...

Повеќе