Преглед на "Словенија" Tag
January 23, 2018 - 0 Коментари

Големо изненадување се случи предмалку во Вараждин. Репрезентацијата на Словенија сосема заслужено славеше над Шпанија со 31-26 и со самото тоа словенците си ја зголемија шансата за освојување на третата позиција, а на нас ни...

Повеќе
January 16, 2017 - 0 Коментари

По двете победи на стартот на Светскиот шампионат во Франција, репрезентацијата на Македонија го забележа првиот пораз откако предмалку во Мец загуби од Словенија со 29-22. Нашите репрезентативци им беа конкурентни на Словенците само на...

Повеќе
July 31, 2016 - 0 Коментари

Несудениот македонски репрезентативец, Дејан Трајковски е нов играч на Твенте откако неговиот клуб Домжале ја прифати понудата од 400 илјади евра за едногодишна позајмица. 24 годишниот лев бек беше дел од составот на сезоната за...

Повеќе
April 28, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 23, 2016 - 0 Коментари

Словенија – Македонија 1:0 Пријателски натпревар 23.03.2016, 18:00 Стадион Бонфика, Копер  Во четвртиот натпревар против Словенија, Македонија го доживеа и првиот пораз откако денеска загуби во Копер, минимално со 1-0. Во не толку интересен натпревар...

Повеќе
March 23, 2016 - 0 Коментари

Оваа пријателска и не е толку пријателска за Македонија. Нашите најдобри пријатели како што често ги нарекуваме Словенците на овој пријателски натпревар не почестија со еден не толку пријателски гест....

Повеќе
March 23, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 22, 2016 - 0 Коментари

Денес со почеток од 18 часот Словенија и Македонија ќе го одиграат третиот меѓусебен натпревар. Како и сите три досега и овој натпревар ќе биде од пријателски карактер, а словенците првата победа против нашата репрезентација...

Повеќе
March 17, 2016 - 0 Коментари

  ФОТО: Фудбалска Федерација на Македонија, www.ffm.mk СЛОВЕНИЈА БЕЗ ХАНДАНОВИЌ И КАМПЛ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА (ФОТО)...

Повеќе
March 16, 2016 - 0 Коментари

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија и сегашен селектор на Словенија, Среќко Катанец денес го објави списокот на 23ца фудбалери за претстојниот пријателски натпревар против Македонија. Во составот ги нема Кевин Кампл од Баер...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија до 21. година на 30. март ќе одигра контролен натпревар против Словенија на гостински терен. Пријателскиот натпревар против словенечката репрезентација ќе биде прв собир на нашите млади фудбалери во 2015. година и...

Повеќе
January 31, 2015 - 0 Коментари

Данска со 28:24 ја совлада Хрватска во натпреварот за петтото место на Светското ракометно првенство во Катар. Најефикасен кај Данците беше Хансен со осум голови, следен од Кристиансен со шест, а за Хрватите по четири...

Повеќе
January 28, 2015 - 0 Коментари

Се одиграа и преостанатите две четвртфинални средби на Светското ракометно првенство во Катар. Вечерва светскиот шампион Шпанија во еден интересен и возбудлив меч ја совлада Данска со 25:24 (11:11). За црвената “фурија“ 10 голови постигна...

Повеќе
January 26, 2015 - 0 Коментари

Се одиграа и последните осминафинални натпревари на Светското ракометно првенство кое што се одржува во Катар. Франција немаше поголеми проблеми со Аргентина и на крајот триумфираше со еден убедлив резултат 33:20 (16:6). Европскиот шампион во...

Повеќе
January 25, 2015 - 0 Коментари

Македонската машка сениорска ракометна репрезентација денеска во осминафиналето загуби од Словенија на Светското првенство во Катар со резултат 30:28. Разочарано делуваа нашите претставници на прес-конференцијата по натпреварот. Ивица Обрван: “И честитам на репрезентацијата на Словенија на...

Повеќе
January 25, 2015 - 0 Коментари

Се одиграа преостанатите две осминафинални средби на Светското ракометно првенство (Катар 2015) во машка сениорска конкуренција. Хрватска која беше првопласирана во нашата група Б се намачи во дуелот со бразилската селекција. “Коцкастите“ предводени од селекторот...

Повеќе