Преглед на "Spanija" Tag
January 23, 2018 - 0 Коментари

Големо изненадување се случи предмалку во Вараждин. Репрезентацијата на Словенија сосема заслужено славеше над Шпанија со 31-26 и со самото тоа словенците си ја зголемија шансата за освојување на третата позиција, а на нас ни...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Гневот на шпанците од некаталонско потекло кон Пике и понатаму продолжува. На вчерашниот натпревар на Шпанија против Албанија, Пике го започна натпреварот по што во 60. минута беше заменет од Начо. Неговото напуштање на теренот...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Ставот и изјавата на Пике во поглед на неделниот референдум за независност на Шпанија и тоа како ги погоди навивачите на Шпанија. Тие на вчерашниот тренинг на шпанската репрезентација неколку минути го исвиркуваа и навердуваа...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 27, 2017 - 0 Коментари

  5 – БАРСЕЛОНА 4 – СЕВИЉА 3- РЕАЛ МАДРИД 2 – ДЕПОРТИВО ЛА КОРУЊА 1 – ВАЛЕНСИЈА...

Повеќе
June 5, 2017 - 0 Коментари

Некогаш знаеше и тоа како да им направи главоболки на Реал Мадрид и Барселона, екипата на Мајорка по вчера одиграното предпоследно коло во шпанската втора лига испадна во третата лига. Мајорка одигра само 2-2 со...

Повеќе
April 30, 2017 - 0 Коментари

По вчерашната минимална победа над Овиедо со 1-0, екипата на Леванте е првиот патник од Сегунда во Примера. Клубот од Валенсија пласманот во Примера го обезбедува на шест кола од крајот на сезоната, а покрај...

Повеќе
April 29, 2017 - 0 Коментари

По денешниот пораз на гостувањето во Сан Себастијан кај Реал Сосиедад, екипата на Гранада е вториот патник во втората лига на Шпанија откако претходно од лигата испадна и екипата на Осасуна. Победата беше единствената опција...

Повеќе
March 19, 2017 - 0 Коментари

Лече Долги години калчолигаш, а уште повеќе на релација Серија А – Серија Б. Поранешниот клуб на Мирко Вучиниќ, Хуан Квардадо, Антонио Конте, Грацијано Пеле, Фабрицио Миколи, Масимо Одо, Хавиер Шевантон, Гиљермо Џакомаци, Валери Боижинов...

Повеќе
February 13, 2017 - 0 Коментари

Фудбалската Федерација на Шпанија донесе одлука – финалето на овогодинешниот Копа дел Реј ќе се одибра во Мадрид на стадионот Винсенте Калдерон. Билбао, Сан Себастијан, Валенсија и Виго беа во комбинација, но на крајот одлуката...

Повеќе
February 6, 2017 - 0 Коментари

Весниците како што е Дејли Меил пишуваат дека наскоро знамето на Европската Унија покрај тоа што ќе се вее на спортските збиднувања каде што ќе настапуваат репрезентации на земјите членки на Европската Унија ќе зазеде...

Повеќе
January 18, 2017 - 0 Коментари

Една од најдобрите репрезентации на ова Светско првенство, репрезентацијата на Шпанија вечерва ќе се соочи со нашата репрезентација. Во пресрет на овој натпревар ракометарот на Шпанија Гонзало Перез изјави дека на нив како и на...

Повеќе
January 16, 2017 - 0 Коментари

ГРАНАДА Давид Барал ги напушти редовите на Гранада  и премина во шампионатот на Кипар потпишувајќи за АПОЕЛ Никозија. СЕЛТА ВИГО Давид Коста од редовите на Селта Виго како позајмен фудбалер премина во Овиедо. Хозабед Санчез...

Повеќе
December 1, 2016 - 0 Коментари

Херкулес го приреди најголемото изненадување во вчерашните натпреварот во Купот на Шпанија. Нисколигашот приреди големо изненадување одигрувајќи 1-1 против фаворитот Барселона. Домаќините дојдоа први во водство откако Маинц во 52 стрелаше прецизно. Сепак, радоста на...

Повеќе
November 12, 2016 - 0 Коментари

Нашите најдобри фудбалери денеска во рамките на 4-то коло во светските квалификации ќе гостуваат кај Шпанија, со почеток од 20.40 часот. Македонија е без освоен поен во Светските квалификации, и се наоѓа на дното на...

Повеќе
September 9, 2016 - 0 Коментари

Со натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Еспањол започнува третото коло од шпанската Ла Лига. Овој натпревар се игра на Аноета во петок со почеток од 20:45 минути. Во сабота во невообичаениот термин од 13 часот,...

Повеќе