Преглед на "stadioni" Tag
October 23, 2017 - 0 Коментари

На нешто помалку од една година од СП во Русија, во продолжение Ви прикажуваме како изгледаат во моментов стадионите домаќини. ВОЛГОГРАД НИЖНИ НОВГОРОД МОСКВА (Лужники) РОСТОВ САМАРА ЕКАТЕРИНБУРГ САРАНСК СОЧИ САНКТ ПЕТЕРБУРГ МОСКВА (Откритије) КАЗАН КАЛИНИНГРАД...

Повеќе
July 20, 2017 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Еибар Стадион: Ипуруа Капацитет: 6,285 Град: Еибар   Фудбалски клуб: Леганес Стадион: Бутарке Капацитет: 8,138 Град: Леганес   Фудбалски клуб: Хетафе Стадион: Алфонсо Перез Капацитет: 17,393 Град: Мадрид   Фудбалски клуб: Алавес Стадион: Мендизороца Капацитет:...

Повеќе
June 27, 2017 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Кротоне Стадион: Ецио Сцида Капацитет: 9,632 Град: Кротоне Фудбалски клуб: Каљари Стадион: Сант Елија Капацитет: 16,000 Град: Каљари Фудбалски клуб: СПАЛ Стадион: Паоло Маца Капацитет: 12,320 Град: Ферара Фудбалски клуб: Беневенто Стадион: Чиро Вигорито Капацитет: 20,000 Град: Беневенто   Фудбалски...

Повеќе
May 8, 2017 - 0 Коментари

Зенит конечно го доби својот нов стадион. Вчера, екипата од Санкт Петербург дебитираше на новиот стадион и тоа со пораз од екипата на Терек од 1-0. Стадионот Крестовски е со капацитет од 68134 седишта, а...

Повеќе
March 5, 2017 - 0 Коментари

Стадион: Тиане Капацитет: 58.500 Клуб: Гуангжу Е. Стадион: Нанџинг Капацитет: 61.400 Клуб: Џингсун Стадион: Шангај Капацитет: 56.844 Клуб: Шангај СИПГ Стадион: Хонгу Капацитет: 33.600 Клуб: Шангај Г. Стадион: Работнички стадион Капацитет: 66.160 Клуб: Беијинг Стадион: Гуангжу Стадион Капацитет: 18.000 Клуб: Гуангжу...

Повеќе
November 20, 2016 - 0 Коментари

Мелбурн Крикет Граунд, Мелбурн, 100.024 Дарел Ројал, Остин, 100.119 Брајан Дени Стадион, Тускалоса, 101.821 Тајгер Стадион, Батон Руж, 102.321 Нејленд, Ноксвил, 102.455 Кајл Филд, Колеџ Стејш, 102.733 Охајо Стадион, Колумбус, 104.944 Бивер Стадион, Пенсилванија, 106.572...

Повеќе
November 18, 2016 - 0 Коментари

Изградбата на новиот стадион на Атлетико Мадрид, Ла Пеинета влегува во завршница. Во моментов се преземаат градежни зафати за поставување на најсложениот дел од изградбата, поставувањето на кровната конструкција која треба да заврши во февруари...

Повеќе
November 7, 2016 - 0 Коментари

Интернет магазинот 4-4-2 објави листа на најдобри стадиони во Светот. Сајтот ги рангираше стадионите според повеќе критериуми меѓу кои најважен беше атмосферата на навивачите. Во продолжение се прикажани 10те најдобри стадиони според овој сајт....

Повеќе
October 6, 2016 - 0 Коментари

Низ историјата постоеле многубројни планови за изградба на стадиони. Дел од нив се реализирале, дел не. Во продолжение ви прикажуваме неколку стадиони кои никогаш не се изградиле. Минхен Атина Истанбул Минхен Белфаст Сао Паоло Сиднеј...

Повеќе
September 28, 2016 - 0 Коментари

10. Sydney Cricket Ground, Sydney, 48.000 9. Queensland Sport and Athletics Centre, Brisbane, 49.000 8. Aloha, Honolulu, 50.000 7. Eden Park, Auckland, 50.000 6. AAMI, Adelaide, 51.240 5. Suncorp Stadium, Brisbane, 52.500 4. Adelaide Oval,...

Повеќе
July 25, 2016 - 0 Коментари

РИО ДЕ ЖАНЕИРО Маракана – 74,738 Олимпико – 60,000     БРАЗИЛИЈА Мане Гаринча – 69,379     САО ПАУЛО Арена Коринтијанс – 48,234     БЕЛО ХОРИЗОНТЕ Минеирао – 58,038       САЛВАДОР Арена Фонте Нова –...

Повеќе
July 1, 2016 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Барнмаут Стадион: Дин Корт Капацитет: 11,464 Град: Барнмаут   Фудбалски клуб: Свонси Стадион: Либерти Стадион Капацитет: 20,984 Град: Свонси   Фудбалски клуб: Вотфорд Стадион: Викариџ Роуд Капацитет: 21,997 Град: Вотфорд   Фудбалски клуб:...

Повеќе
June 30, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 26, 2016 - 0 Коментари

10. Алепо Интернационален Стадион (Сирија) – 75,000   9. Шах Алам (Малезија) – 80,000   8. Шангај Стадион (Кина) – 80,000   7. Бејинг Стадион (Кина) – 80,000   6. Гуангжу (Кина) – 80,000  ...

Повеќе
May 6, 2016 - 0 Коментари

Реновирањето на Олимпискиот Комплекс Лужники во Москва влегува во последната фаза. Стадионот на кој ќе се одигра финалето од Светското Првенство 2018 година како и натпреварите од Конфедерациониот Куп по реновирањето ќе биде со капацитет...

Повеќе
April 27, 2016 - 0 Коментари

10. Арена до Гремио (Бразил) Град: Порто Алегре Капацитет: 60,540 Домашен терен на: Гремио 9. Минеирао (Бразил) Град: Бело Хоризонте Капацитет: 62,160 Домашен терен на: Крузеиро, Атлетико Минеирао 8. Кастелао (Бразил) Град: Форталеза Капацитет: 63,903...

Повеќе