Преглед на "Тенис" Tag
October 7, 2013 - 0 Коментари

Очекувана доминација на Грабул Димитар Грабул на убедлив начин стигна до победата на „MTP Tennis Open 2013“ . Во финалето беше подобар од  неговиот Дејвис куп колега од репрезентацијата Стефан Мицов со 2:0 (6-1 и...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Пекинг, отвореното првенство на кина. Повторно финале како што сите љубители на тенисот го посакуваат, големите Новак и Надал. Овој пат поуспешен и поквалитетен противник беше Ноле. Во два сета брзо и експресно го совлада...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Рафаел Надал и официјално го зазема првото место на АТП листата и го помина Новак Џоковиќ. Шпанецот сега има 40 бода предност. Меѓутоа најголемата промена меѓу првите 10 е враќањето на Хуан Мартин Дел Потро...

Повеќе