Преглед на "tipovi" Tag
February 13, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (13.02/ 15:30 часот) Волфсбург – Ингоштад Волфсбург ја започна лошо втората полусезона во Бундеслигата, во трите натпревари е без победа, а тим како Ингоштад е вистинска прилика таа серија да се прекине. Ингоштад...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Во продолжение ви ги прикажуваме најиграните пет натпревари за денес во обложувалниците ширум светот...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (13.02/ 15:30 часот) Борусија Дортмунд – Хановер Борусија Дортмунд е во фантастична серија, тие оваа година се не поразени, додека Хановер пак загуби засега се што одигра во 2016 во Бундеслигата. Тие немаат...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

26. коло од Премиер Лигата кое започнува денес од 13:45 со натпреварот помеѓу Сандерленд и Манчестер Јунајтед, ни донесува неколку интересни натпревари. Арсенал и Лестер е првиот од нив. Во пресрет на ова коло Лестер...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

Англиска Премиер Лига (сабота, 13.02  13:45 часот) Сандерленд – Манчестер Јунајтед Манчестер Јунајтед фати победнички ритам, а доказ за тоа се гостувањата во Ливерпул и Лондон (кај Челзи), како и победата дома од 3-0 против...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

Фудбал Бенфика – Порто 1X Фудбал Телстар – Јонг Ајакс ГГ&3+ Тенис Монфис – Зверев 1 Тенис Алмагро – Цонга 2...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

Спортинг Хихон и Рајо Ваљекано вечерва од 20:30 го играат првиот натпревар од 24. коло од шпанската фудбалска лига. Најинтересниот натпревар од ова коло се игра во сабота од 16:00 часот на Сантјаго Бернабе каде...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

Овој викенд во Германската Бундес лига се игра 21. коло. Вечерва од 20:30 колото го отвараат Мајнц и Шалке 04. Мајнц е еден од конкурентите на Шалке за место во Европа, но иако германските медиуми...

Повеќе
February 12, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе