Преглед на "tipuvame" Tag
March 20, 2016 - 0 Коментари

Италија –Сериа А: Милан – Лацио Недела 20:45 Сан Сиро/Милано Милан сеуште се надева на 3-то место, кое води во ЛШ, во моментов е на 6-та позиција со 48 бода. И ако не може до...

Повеќе
March 20, 2016 - 0 Коментари

Германија – Бундеслига: Штутгард  – Баер Леверкузен Недела 15:30 Мерцедес Арена/Штургард Измеѓу овие две екипи често гледаме голови, Штутгард е на 11-та позиција со 32 бода, и може да кажеме дека е далеку од излез...

Повеќе
March 20, 2016 - 0 Коментари

Англија –Премиер Лига: Тотенхем – Бурмут Недела 17:05 Вајт Харт Лејн/Лондон Домаќинот Тотенхем оваа сезона се бори за титулата, а од клубот потврдија дека ваква шанса може да не им се укаже во блиска иднина...

Повеќе
March 20, 2016 - 0 Коментари

Шпанија – Ла Лига: Виљареал  – Барселона Недела 16:00 Ел Мадригал/Кастељон Виљареал веднаш зад Атлетико има најдобра одбрана во Примера, но против Барселона тоа неважи, триото “МСН” ги “разбива” сите одбрани. Едноставно Барселона не знае...

Повеќе
March 19, 2016 - 0 Коментари

Херта –Ингоштад Бундеслига 27 коло Сабота, 19.03.2016, 15:30 Олимписки стадион, Берлин Домаќинот Херта игра одлична сезона, каде во моментов е на 3-та позиција која води во Лигата на шампионите наредната сезона. Но тука нејзин кикс чекаат...

Повеќе
March 19, 2016 - 0 Коментари

Евертон –Арсенал Премиер Лига 31 коло Сабота, 18.03.2016, 13:45 Гудисон Парк, Ливерпул Дуел на два тима кој играат доста отворен фудбал сезонава. Евертон разочара оваа сезона, во моментов се наоѓа на 12-ра позиција со 38, и...

Повеќе
March 18, 2016 - 0 Коментари

Фудбал Австрија 2 18:30 Виен Капфенберг 3+ Фудбал Холандија 2 20:00 Јунг Ајакс Јунг ПСВ 3+ Фудбал Холандија 2 20:00 Телстар Дордрехт 3+ Фудбал Холандија 2 20:00 Валвик Волендам ГГ Хокеј Финска 17:30 Карпат Турку...

Повеќе
March 17, 2016 - 0 Коментари

Европа –Лига Европа – 1/8 финале (реванш натпревар) Севиља – Базел Четврток 21:05 Во првиот натпревар во Швајцарија мируваа мрежите, и тоа значи дека Севиља со победа ќе обезбеди пласман во наредната рунда. Реми со постигнат гол,...

Повеќе
March 17, 2016 - 0 Коментари

Европа –Лига Европа – 1/8 финале (реванш натпревар): Манчестер Јунјатед – Ливерпул Четврток 21:05 И за двата тима овој двомеч е спас за сезоната, бидејќи преку титулата во Лига Европа ќе бараат пласман во ЛШ наредната година....

Повеќе
March 15, 2016 - 0 Коментари

Атлетико Мадрид –ПСВ Лига на Шампиони, 1/8 финале (реванш натпревар) Вторник, 15.03.2016, 20:45 Висенте Калдерон, Мадрид   Атлетико Мадрид ги загуби шансите во купот на Шпанија, а според нивниот тренер Диего Симеоне немаат веќе шанси ни...

Повеќе
March 13, 2016 - 0 Коментари

Астон Вила –Тотенхем Премиер Лига, 30 коло Надела, 13.03.2016, 17:00 Вила Парк, Бирмингам   Астон Вила е со една нога во Чемпионшип, дури и претседателот на клубот призна дека веќе од наредната година ќе играат во...

Повеќе
March 12, 2016 - 0 Коментари

Австрија-Бундеслига 18:30 Рапид Виена Адмира 1 Германија-Бундеслига 15:30 Хофенхајм Волфсбург ГГ Англија-Фа Куп 18:30 Евертон Челзи ГГ Англија-Чемпионшип 16:00 Хал Милтон Кеис 1 Франција-ЛНБ-баскет 20:00 Лимож Ле Манс 1...

Повеќе
March 12, 2016 - 0 Коментари

АТП Индиан Велс 20:00 Хасе Долгополов 2 АТП Индиан Велс 20:00 Иснер Сепи 1 АТП Индиан Велс 21:30 Монфис Карено-Буста 1 АТП Индиан Велс 21:30 Рамос Киргиос 2 ВТА Индиан Велс 20:00 Гаспаријан Винчи 2...

Повеќе
March 12, 2016 - 0 Коментари

Борусија Менхенгладбах – Ајнтрахт Франфурт Бундеслига, 26 коло Сабота, 12.03.2016, 15:30 Борусија Парк, Менхенгладбах Менхенгладбах е во борба за излез во европа, по можност повторно Лига на Шампиони. Во моментов е на 6-та позиција со 39...

Повеќе
March 12, 2016 - 0 Коментари

Норич – Манчестер Сити Премиер Лига, 30 коло Сабота, 12.03.2016, 13:45 Карол Роад, Норич   Натпревар за останување во борба за титулата за Манчестер Сити, кој во моментов е на 4-та позиција со 50 бода, 2...

Повеќе
March 10, 2016 - 0 Коментари

10 коло од Топ 16 фазата во Евролигата го отвараат Локомотив и Фенербахче вториот и првиот во групата Е, и воедно ова ќе биде најинтересниот натпревар во оваа група. Нема да биде ништо понеинтересен и...

Повеќе