Преглед на "tipuvame" Tag
February 26, 2016 - 0 Коментари

ВТА Доха 16:00 Радванска Суарез-Наваро 1 ВТА Доха 17:30 Остапенко Петковиќ 2 АТП Дубаи 14:00 Киргиос Вавринка 2 АТП Сао Паоло 21:00 Лајовиќ Елиас 1 АТП Акупулко 01:00 Долгополов Томиќ 1...

Повеќе
February 23, 2016 - 0 Коментари

  АТП Дубаи 12:30 Колшреибер Иљхан 1 АТП Дубаи 17:30 Клижан Киргиос 2 ВТА Доха 13:30 Гаспарјан Петковиќ 2 ВТА Доха 13:30 Касаткина Винчи 2 ВТА Доха 15:00 Бабош Ерани 2...

Повеќе
February 22, 2016 - 0 Коментари

ВТА Доха 13:30 Гарсиа – Веснина Тип-1 1,30 ВТА Доха 13:30 Тсуренко – Винчи Тип-2 1,35 ВТА Доха 15:00 Пиронкова – Ерани Тип-2 1,50 ВТА Доха 15:00 Возниацки – Конјух Тип-1 1,25 ВТА Доха 16:30...

Повеќе
February 19, 2016 - 0 Коментари

Италија Серија А (19.02/ 20:45 часот) Болоња – Јувентус Јувентус е во фантастична серија, на последните 16 натпревари во Серија А не изгуби ниту еден бод, и со тоа се искачи од 17-та позиција на...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Италијанска Серија А (14.02/ 12:30 часот) Милан – Џенова Милан почна доста климаво сезонава, но победата над Интер од 3-0 им даде голем потик на играчите, кој одиграа доста солидно во минатиот натпревар против Удинезе,...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (13.02/ 15:30 часот) Волфсбург – Ингоштад Волфсбург ја започна лошо втората полусезона во Бундеслигата, во трите натпревари е без победа, а тим како Ингоштад е вистинска прилика таа серија да се прекине. Ингоштад...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (13.02/ 15:30 часот) Борусија Дортмунд – Хановер Борусија Дортмунд е во фантастична серија, тие оваа година се не поразени, додека Хановер пак загуби засега се што одигра во 2016 во Бундеслигата. Тие немаат...

Повеќе
October 18, 2014 - 0 Коментари

Келн добро стартуваше, првите натпревари најавуваа црст состав со силна одбрана, како одминува времето, се е поинаку. Сега „јарците“ се единствените што имаат врзано 3 порази по ред, а во меѓусебните дуели пак Дортмунд им...

Повеќе
October 13, 2014 - 0 Коментари

Турција е во многу лоша позиција уште во уводните натпревари од квалификациите, на Исланд доби 3 гола, а дома по многу борба загуби со 1-2 од Чешка. Терим сам си направи белја, си стави болка...

Повеќе
October 13, 2014 - 0 Коментари

Две селекции кои бараат рехабилитација после неколку лоши циклуси, посебно Норвешка која на минатите квалификации беше на четврто место и тоа беше рефлексија на смената на генерации. Бугарите се нешто подобри, ги нема на големи...

Повеќе
October 12, 2014 - 0 Коментари

Мечот од нашата група денеска може да искристализира многу нешта, иако е само трето коло. Словачка изнанадува, јавноста низ Европа пријатно, но нас никако не, допрва и Македонија треба да се соочи со ова репрезентација...

Повеќе
October 5, 2014 - 0 Коментари

Мега дуел во Италија, веројатно, тоа е скромно, за најголемиот дел дуел на годинава најсилните тимови во Серија А. Двата тима до сега имаат максимален учинок и се на врвот со по 15 бодови. Во...

Повеќе
October 5, 2014 - 0 Коментари

Улогата на фаворит на Јунајтед никој не може да му ја оспори, но проблемите пак што ги има Ван Гал ова бреме му го прават големо како планина. Повредените на кои не може да се...

Повеќе
September 30, 2014 - 0 Коментари

И минатата сезона ЦСКА и Баерн играа во Москва, ова е само реприза, но без публика поради казната на московјани за инцидентот во Рим. Репризата веројатно може да биде и резултатска, Баерн овде славеше со...

Повеќе
September 28, 2014 - 0 Коментари

До сега двата натпревари дома Интер го доби. Критичарите велат дека има недостатоци, но Мацари пак вели дека е задоволен. Каљари е очаен, до сега се покажа дека е кандодат број еден за испаѓање, но...

Повеќе