Преглед на "типување" Tag
March 18, 2017 - 0 Коментари

Football – Holland Eredivisie: PSV – Vitesse 1 Football – Portugal Primeira League: Sporting Lissabon – Nacional 1 Football – Bulgaria Parva League: Ludogorets – Dunav Ruse 1 Football – Slovakia Fortuna Liga: Slovan – Moravce...

Повеќе
March 16, 2017 - 0 Коментари

По комплетирањето на 1/8 финалните натпревари од Лигата на Шампионите, вечерва ќе се комплетира и 1/8 финалната рунда во Европа Лигата. Најинтересно се очекува да биде во Истанбул каде Бешикташ ќе ги одмери силите со...

Повеќе
March 16, 2017 - 0 Коментари

Football – Europe League: Besiktas – Olympiakos GG Football – Europe League: Manchester United – Rostov 1 Football – Europe League: Borussia Monchengladbah – Schalke 04 GG Basketball – NBA: Cleveland Cavaliers – Uttah Jazz...

Повеќе
March 15, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/8-финале, натпревар-реванш: Монако – Манчестер Сити Судија: Џанлука Роки (Италија) Стадион: “Луј II” Почеток: 20:45 часот Манчестер Сити и Монако одиграа исклучително спектакуларен натпревар во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите,...

Повеќе
March 15, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/8-финале, натпревар-реванш: Атлетико Мадрид – Баер Леверкузен Судија: Сергеј Карасов (Русија) Стадион: “Висенте Калдерон” Почеток: 20:45 часот Во презентацијата на Атлетико Мадрид во сезоната недостасува упорност, но не и во Лигата на...

Повеќе
March 15, 2017 - 0 Коментари

Football – Champions League: Atletico Madrid – Bayer Leverkusen 1 Football – Champions League: Monaco – Manchester City GG Basketball – NBA: Boston Celtics – Minnesota Timberwolves 1 Basketball – NBA: Miami Heat – New...

Повеќе
March 14, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/8-финале, реванш: Јувентус – Порто Стадион: “Јувентус Емирати”, Торино Судија: Овидиу Хацеган (Романија) Почеток: 20:45 часот Вечерва во 20:45 часот Јувентус го пречекува Порто во реваншот од 1/8-финалето во Лигата на Шампионите....

Повеќе
March 14, 2017 - 0 Коментари

Football – Champions League: Juventus – Porto 1 Football – Champions League: Leichester – Sevilla 1X Football – Azerbaijan Premier League: Qarabag – Azal 1 Basketball – NBA: Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 1 Basketball...

Повеќе
March 13, 2017 - 0 Коментари

Football – Portugal Primeira Division: Benfica – Belenenses 1 Football – Holland Eerste Divisie: Oss – Cambuur 3+ Football – Holland Eerste Divise: Volendam – Jong Ajax GG Football – Holland Eerste Divisie: Telstar –...

Повеќе
March 12, 2017 - 0 Коментари

Во недела со почеток од 14.00 часот започнува 22-то коло во првата македонска фудбалска лига. Лидерот Вардар ја пречекува последната Брегалница, а втората Шкендија ќе го пречека тимот на Победа, Пелистер и Работнички ќе го...

Повеќе
March 12, 2017 - 0 Коментари

Football – Belgium Jupilеr League: Anderlecht – Waasland 1 Football – Belgium Jupilеr League: Club Brugge – St.Truiden 1 Football – Denmark Super League: Copenhagen – Esbjerg 1 Football – Turkey Super Liga: Besiktas –...

Повеќе
March 11, 2017 - 0 Коментари

Football – Austria Bundesliga: Austria Wien – Wolfsberger 1 Football – Croatia 1HNL: Dinamo Zagreb – Split 1 Football – Slovenia Prva Liga: Maribor – Aluminij 1 Football – Bulgaria Prva Liga: Cska Sofia –...

Повеќе
March 10, 2017 - 0 Коментари

Во следните неколку дена ќе можеме да уживаме во натпреварите од 28-то коло во Премиер Лигата. Распоред на 28-то коло: сабота 16:00 Бурнемут vs Вест Хем 16:00 Кристал Палас vs Тотенхем одложена 16:00 Евертон vs...

Повеќе
March 10, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 27-то коло во Ла Лига. Распоред на 27-то коло на Ла...

Повеќе
March 10, 2017 - 0 Коментари

Во следните неколку дена ќе може да уживаме во натпреварите од 29-от круг од Француската Лига 1. Имаме многу интересни и многу добри натпревари. Распоред на натпреварите од 29-от круг: петок: 19:00 Ница vs Каен...

Повеќе
March 10, 2017 - 0 Коментари

Football – Holland Eerste Divisie: Graafschap – Jong Ajax GG Football – Holland Eerste Divisie: Jong PSV – Almere GG Football – Holland Eerste Divisie: Waalvijk – Oss 3+ Basketball – NBA: Minnesota Timberwolves –...

Повеќе