Преглед на "tipuvanje" Tag
March 5, 2016 - 0 Коментари

Овој викенд во германската Бундес Лига се игра 25. коло. Денес од 15:30 Волфсбург на домашен терен ја пречекува екипата на Борусија Минхенгладбах. Штутгарт на домашен терен ја пречекува екипата на Хофенхајм. Баер Леверкузен по...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Германија –Бундеслига – 25 коло: Волфсбург – Борусија Менхенгладбах Сабота 15:30 Волфсбург е во битка за местата кои водат во Европа наредната година, во моментов е на 8-та позиција со 34 бода, и заостанува на...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Англија –Премиер Лига – 29 коло: Тотенхем – Арсенал Сабота 13:45 Дербито на 29 коло во Премиер Лигата, воедно и најголемото дерби на Лондон според многумина. Тотенхем и Арсенал оваа година го бркаат Лестер кој е...

Повеќе
March 2, 2016 - 0 Коментари

Англија –Премиер Лига – 28 коло: Арсенал – Свонси Среда 20:45 Арсенал влезе во лоша серија на последните три натпревари нема победа, а во Премиер Лигата на последниот натпревар загуби кај Манчестер Јунајтед. Иако победата...

Повеќе
March 2, 2016 - 0 Коментари

Германија –Бундеслига – 24 коло: Шалке 04 – Хамбургер Среда 20:00 Шалке нема победа на последните три натпревари ви Бундеслигата, и со тоа сега е на 7-та позиција која не води во Европа за наредната...

Повеќе
March 2, 2016 - 0 Коментари

9-то коло од Топ 16 фазата во Евролигата започнува вечерва со дербито во ова коло меѓу Реал Мадрид и ЦСКА Москва. Русите се први во групата Ф со 6 победи и 2 пораза, а шпанците...

Повеќе
March 1, 2016 - 0 Коментари

Германија –Бундеслига – 24 коло: Хановер – Волфсбург Вторник 20:00 Хановер во минатото коло победи по 10 порази по ред во Бундеслигата, моментално се на дното на табелата, и сериозно им се заканува испаѓање од...

Повеќе
March 1, 2016 - 0 Коментари

Шпанија –Ла Лига – 27 коло: Атлетико Мадрид – Реал Сосиедад Вторник 21:00 Дуел на два тима кој влегоа го одлична серија, на последните пет натрпревари имаат една нерешена и четири победи во Ла Лига...

Повеќе
March 1, 2016 - 0 Коментари

Кошарка – Еуро Куп 19:00 Галатасарај Пинар Каршиака 1 Кошарка – Еуро Куп 20:00 Баерн Алба Берлин 1 Тенис – ВТА Монтереј 18:00 Бабош Херцог 1 Тенис – АТП Кимпер 18:30 Матју Миљот 1 Хокеј...

Повеќе
February 29, 2016 - 0 Коментари

Турција – Супер Лига: Фенербахче – Бешикташ 23 коло Понеделник 19:00 Дуел на првите два тима кој останаа во борба за титулата во турското првенство. Фенербахче е втор со само еден бод зад денешниот ривал...

Повеќе
February 29, 2016 - 0 Коментари

Италија Сериа А (29.02/ 21:00 часот) Фиорентина – Наполи Фиорентина е во борба за треттото место кое води во квалификациите за Лигата на Шампионите, за сега тоа и припаѓа на Рома која е пред “виолетовите”...

Повеќе
February 28, 2016 - 0 Коментари

Англиска Премиер Лига (28.02/ 17:00 часот) Манчестер Јунајтед – Арсенал Манчестер Јунајтед никако да влезе по победнички ритам, иако победи на последните два натпревари од Лигата на Европа и Фа Купот, но тоа беа тимови...

Повеќе
February 27, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (26.02/ 15:30 часот) Волфсбург – Баерн Минхен Дуел на двата тима во Бундеслигата кој играат во Лигата на Шампионите. Баерн е на првата позиција и ќе треба чудо да се случи до крајот...

Повеќе
February 27, 2016 - 0 Коментари

Англиска Премиер Лига (27.02/ 16:00 часот) Лечестер Сити – Норвич Тимот на Лечестер гледа кон титулата оваа сезона во најпопуларната фудбалска лига во светот. Оваа сезона на домашен терен ги победија Ливерпул, Челзи, Манчестер Сити…,...

Повеќе
February 26, 2016 - 0 Коментари

Австрија 18:30 А.Салзбург Клагенфурт 3+ Австрија 18:30 Капфенберг А.Лустенау 3+ Германија 18:30 Падеборн Р.Б.Лајпцих 2 Холандија 20:00 Валвик Хелмонд 3+ Шпанија 20:30 Еибар Лас Палмас 1 Белгија 20:30 Гент Локерен 1...

Повеќе
February 26, 2016 - 0 Коментари

ВТА Доха 16:00 Радванска Суарез-Наваро 1 ВТА Доха 17:30 Остапенко Петковиќ 2 АТП Дубаи 14:00 Киргиос Вавринка 2 АТП Сао Паоло 21:00 Лајовиќ Елиас 1 АТП Акупулко 01:00 Долгополов Томиќ 1...

Повеќе