Преглед на "tipuvanje" Tag
February 19, 2016 - 0 Коментари

Италија Серија А (19.02/ 20:45 часот) Болоња – Јувентус Јувентус е во фантастична серија, на последните 16 натпревари во Серија А не изгуби ниту еден бод, и со тоа се искачи од 17-та позиција на...

Повеќе
February 14, 2016 - 0 Коментари

Англиска Премиер Лига (14.02/ 17:15 часот) Манчестер Сити – Тотенхем Манчестер Сити ги разочара својте фанови во минатото коло, кога загуби од прво пласираниот на табелата Лестер Сити, и со тоа му дозволи на тимот...

Повеќе
February 14, 2016 - 0 Коментари

Шпанска Ла Лига (14.02/ 16:00 часот) Севиља – Лас Палмас Севиља дома е апсолутно доминантна, во последните 12 натпревари има исто толку и победи. Додека Лас Палмас во гости е доста лош има само една...

Повеќе
February 14, 2016 - 0 Коментари

Шпанска Ла Лига (14.02/ 18:15 часот) Хетафе – Атлетико Мадрид Атлетико Мадрид се врати минатото коло на победничката патека откако го совлада Еибар (3-1). Тимот на Хетафе е во големо нерасположение, тие забележаа три порази...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Италијанска Серија А (14.02/ 12:30 часот) Милан – Џенова Милан почна доста климаво сезонава, но победата над Интер од 3-0 им даде голем потик на играчите, кој одиграа доста солидно во минатиот натпревар против Удинезе,...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (13.02/ 15:30 часот) Волфсбург – Ингоштад Волфсбург ја започна лошо втората полусезона во Бундеслигата, во трите натпревари е без победа, а тим како Ингоштад е вистинска прилика таа серија да се прекине. Ингоштад...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

Германска Бундеслига (13.02/ 15:30 часот) Борусија Дортмунд – Хановер Борусија Дортмунд е во фантастична серија, тие оваа година се не поразени, додека Хановер пак загуби засега се што одигра во 2016 во Бундеслигата. Тие немаат...

Повеќе
January 29, 2016 - 0 Коментари

Викендов во најелитното фудбалско натпреварување во Германија се игра 19. коло. Колото вечерва го отвараат екипите на Мајнц и Борусија Менхенгладбах. Во ова коло лидерот на табелата Баерн Минхен на домашен терен ја пречекува екипата...

Повеќе
January 13, 2016 - 0 Коментари

Натпреварување Пар Тип Коефициент Фудбал Милан – Карпи X-1 4,30 Фудбал Стоук – Норвич X 3,25 Фудбал Боависта – Порто X-2 4,00  ...

Повеќе
October 4, 2014 - 0 Коментари

Во вакви дуели првиот впечаток е дека Манчестер Сити и голем фаворит, што секако е и вистина, покажуваат и коефициентите, но факт е дека Астон Вила и традиоционално, но и во моментов е тврда екипа....

Повеќе
October 1, 2014 - 0 Коментари

Дуелот помеѓу Bазел и Ливерпул почетно го обележуваат некомплетните состави, отсуствата на фудбалери кои можат да бидат клуч за крајниот резултат. Ливерпул поради повреди ќе ги нема Џан, Фланаган, Стариџ и Сако, а Џонсон и...

Повеќе