Преглед на "u21 makedonska reprezentacija" Tag
October 10, 2017 - 0 Коментари

Младата македонска фудбалска репрезентација до 21 година, која летово настапи на Европското Првенство во Полска доживеа срамен пораз од аутсајдерот Гибралтар, во португалскиот град Фаро и го запиша вториот пораз во третиот дуел во овие...

Повеќе
September 5, 2017 - 0 Коментари

Младите фудбалери на Македонија до 21 година, започна одлично во новиот квалификациски циклус за Европското првенство 2019 година во Италија. Новата генерација на Боби Милевски тргна по стапките на старата која играше на Европското во...

Повеќе
September 5, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 23, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на новата генерација фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против Ерменија  на 5-ти септември на гостински терен во Ереван. Милевски...

Повеќе
June 24, 2017 - 0 Коментари

Натпреварот со Португалија беше последниот за 17 златни момчиња, кои со селекторот Боби Милевски го направија најголемиот успех во македонскиот фудбал, елиминирајќи ја најголемата селекција до 21 година – Франција, и обезбедија пласман на Европското...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата македонска репрезентација ремизираше (2:2) против Србија, на Европското првенство во Полска. За Македонскиот фудбал ова е историски ден, бидејќи за прв пат постигнавме гол на Европско првенство. Српскиот тим успеа да доминира во првите...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Македонија игра денес од 18 часот против Србија во натпревар од второто коло од групата Б на Европското првенство во Полска за млади фудбалери. Селекторот на Србија Ненад Лалатовиќ изјави дека Македонија...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Македонија игра денес од 18 часот против Србија во натпревар од второто коло од групата Б на Европското првенство во Полска за млади фудбалери. Дефанзивецот на Србија Милош Вељковиќ рече дека на...

Повеќе
June 5, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави конечниот списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Селекторот го затвори списокот со седум нови...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Младите фудбалери се во група со Шпанија, Португалија...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

Младинската репрезентација на Португалија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија. Голмани: Бруно Варела (Виторија),...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Младинската репрезентација на Шпанија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија. Голмани: Кепа Аризабалага (Атлетик...

Повеќе
January 26, 2017 - 0 Коментари

Со ждрепката во Нион денеска наутро утврдени се квалификациските групи за Европското младинско првенство што во наредните две години ќе се одржи во Италија. Националниот тим на домаќинот на турнирот обезбеди директен пласман на континенталниот...

Повеќе
December 1, 2016 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги доби противниците на Европското првенство кое ќе се игра во Полска следното лето. Македонија е во групата Б заедно со селекциите на Португалија, Србија и Шпанија. Еве ги...

Повеќе
November 21, 2016 - 0 Коментари

Македонија ќе игра на европското првенство во фудбал за играчи до 21 година, следната година во Полска. Во квалификациите за Европското првенство, нашите надежи го освоија првото место во групата 3, пред Франција, Исланд, Украина,...

Повеќе
October 12, 2016 - 0 Коментари

Македонската влада одлучи денеска дека младите херои кои обезбедија Европско првенство, ќе добијат околу 70.000 евра. Младата репрезентација на Македонија до 21 година, предводена од тренерот Благоја Милевски, доби и награда од 200.000 евра од...

Повеќе