Преглед на "У21 репрезентација" Tag
October 10, 2017 - 0 Коментари

Младата македонска фудбалска репрезентација до 21 година, која летово настапи на Европското Првенство во Полска доживеа срамен пораз од аутсајдерот Гибралтар, во португалскиот град Фаро и го запиша вториот пораз во третиот дуел во овие...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Младите фудбалери се во група со Шпанија, Португалија...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

Младинската репрезентација на Португалија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија. Голмани: Бруно Варела (Виторија),...

Повеќе
January 26, 2017 - 0 Коментари

Со ждрепката во Нион денеска наутро утврдени се квалификациските групи за Европското младинско првенство што во наредните две години ќе се одржи во Италија. Националниот тим на домаќинот на турнирот обезбеди директен пласман на континенталниот...

Повеќе
December 1, 2016 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги доби противниците на Европското првенство кое ќе се игра во Полска следното лето. Македонија е во групата Б заедно со селекциите на Португалија, Србија и Шпанија. Еве ги...

Повеќе
November 21, 2016 - 0 Коментари

Македонија ќе игра на европското првенство во фудбал за играчи до 21 година, следната година во Полска. Во квалификациите за Европското првенство, нашите надежи го освоија првото место во групата 3, пред Франција, Исланд, Украина,...

Повеќе
October 12, 2016 - 0 Коментари

Македонската влада одлучи денеска дека младите херои кои обезбедија Европско првенство, ќе добијат околу 70.000 евра. Младата репрезентација на Македонија до 21 година, предводена од тренерот Благоја Милевски, доби и награда од 200.000 евра од...

Повеќе
October 11, 2016 - 0 Коментари

Македонија ќе игра на европското првенство во фудбал следната година во Полска! Да, Македонија обезбеди пласман благодарение на победата на Шкотска, но и позитивниот резултат на Украина кај Исланд. Доколку некој пред неколку месеци кажеше...

Повеќе
October 11, 2016 - 0 Коментари

Македонија ќе игра на европското првенство во фудбал следната година во Полска! Да, Македонија обезбеди пласман благодарение на победата на Шкотска, но и позитивниот резултат на Украина кај Исланд. Доколку некој пред неколку месеци кажеше...

Повеќе
October 5, 2016 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Исланд до 21 година славеше против врсниците од Шкотска со 2:0, и со тоа најголем губитник е младата македонска репрезентација, затоа што го загуби првото место во групата. Исланд има 18 бода...

Повеќе
October 5, 2016 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на Македонија ЃП Константин Чешмеџиев, е дополнително повикан во  репрезентацијата на Македонија до 21 година за квалификацискиот натпревар против Шкотска, кој треба да одлучи дали Македонските млади фудбалери ќе играат на...

Повеќе
September 30, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе го бркаат историскиот пласман на Европското првенство 2017 година. Младите фудбалери во последното коло од квалификациите ќе...

Повеќе
September 21, 2016 - 0 Коментари

Натпреварот против Шкотска кој може да ги однесе младите репрезентативци на Македонија до 21 година на Европското првенство 2017, наместо на 8-ми октомври ќе се игра на 11-ти октомври во Скопје на арената „Филип Втори“. Натпреварот...

Повеќе
September 6, 2016 - 0 Коментари

Младите репрезентативци до 21 година, ги играат историските квалификации, и на две кола пред крајот се наоѓаат на втората позиција на табелата но со исто бодови како и првиот Исланд. До крајот на квалификациите имаме...

Повеќе
September 5, 2016 - 0 Коментари

Младите репрезентативци до 21 година, ги играат историските квалификации, и на две кола пред крајот се наоѓаат на втората позиција на табелата но со исто бодови како и првиот Исланд. За овие големи успеси Управниот...

Повеќе
September 3, 2016 - 0 Коментари

Младите македонски фудбалери уште еднаш покажаа огромна борба, уште еднаш ги покажаа своите квалитети на фудбалска Европа и триумфално се враќаат од Шкотска со победа од 1:0, со голот на Кире Марковски во 18-та минута....

Повеќе