Преглед на "У21" Tag
October 10, 2017 - 0 Коментари

Младата македонска фудбалска репрезентација до 21 година, која летово настапи на Европското Првенство во Полска доживеа срамен пораз од аутсајдерот Гибралтар, во португалскиот град Фаро и го запиша вториот пораз во третиот дуел во овие...

Повеќе
September 5, 2017 - 0 Коментари

Младите фудбалери на Македонија до 21 година, започна одлично во новиот квалификациски циклус за Европското првенство 2019 година во Италија. Новата генерација на Боби Милевски тргна по стапките на старата која играше на Европското во...

Повеќе
September 5, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
July 1, 2017 - 0 Коментари

Германија стана европски шампион за млади до 21 година, откако победи со 1:0 против Шпанија во финалето во Полска, и дојдоа до историја, како единствена репрезентација која како најдобро второ пласирана отиде во полуфиналето, а...

Повеќе
June 28, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Германија до 21 година се пласираше во финалето на Европското првенство за младинци во Полска, откако ја елиминира Англија по изведувањето на пенали. Во регуларното време и продолженијата резилтатот беше 2:2, а во...

Повеќе
June 25, 2017 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Италија до 21 година дојде до 1/2-финалето на Европското првенство во Полска. Тоа стана факт по победата со 1:0 над незаинтересираната Германија во последниот натпревар на тимот од група Ц. Овој успех таа...

Повеќе
June 24, 2017 - 0 Коментари

Натпреварот со Португалија беше последниот за 17 златни момчиња, кои со селекторот Боби Милевски го направија најголемиот успех во македонскиот фудбал, елиминирајќи ја најголемата селекција до 21 година – Франција, и обезбедија пласман на Европското...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Италија загуби со 1:3 од Чешка на Европското првенство за младинци до 21 година во Полска. Така “азурите” на Луиџи ди Биаџо пропуштија шанса за првото место во групата Ц, откако во првиот натпревар ја...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Македонија игра денес од 18 часот против Србија во натпревар од второто коло од групата Б на Европското првенство во Полска за млади фудбалери. Селекторот на Србија Ненад Лалатовиќ изјави дека Македонија...

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

Германија победи со 2:0 против Чешка во натпревар од групата “Ц” на Еуро 2017 во фудбал за млади до 21 години, што се одржува во Полска. Макс Мејер го реализира првиот гол за германците, а Серж Гнабри...

Повеќе
June 5, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави конечниот списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Селекторот го затвори списокот со седум нови...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Младите фудбалери се во група со Шпанија, Португалија...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

Младинската репрезентација на Португалија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија. Голмани: Бруно Варела (Виторија),...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Младинската репрезентација на Шпанија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија. Голмани: Кепа Аризабалага (Атлетик...

Повеќе
January 26, 2017 - 0 Коментари

Со ждрепката во Нион денеска наутро утврдени се квалификациските групи за Европското младинско првенство што во наредните две години ќе се одржи во Италија. Националниот тим на домаќинот на турнирот обезбеди директен пласман на континенталниот...

Повеќе
December 1, 2016 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги доби противниците на Европското првенство кое ќе се игра во Полска следното лето. Македонија е во групата Б заедно со селекциите на Португалија, Србија и Шпанија. Еве ги...

Повеќе