Преглед на "Udinese" Tag
January 7, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Милан е цврсто заинтересирана за ангажман на фудбалерот на Удинезе, Јакуб Јанкто, пренесуваат италијанските медиуми. Росоњерите испратиле писмо со интерес за чешкиот играч за врска, a според Кориере дело Спорт, Милан планира шест...

Повеќе
December 14, 2016 - 0 Коментари

Најпозитивното изненадување во фудбалска Европа сезонава, екипата на Ред Бул Лајпцих полека, но сигурно ги крои плановите за засилувања во јануарскиот преоден рок. Прв пик на Ралф Хасенхутл е поранешниот фудбалер на Манчестер Сити и...

Повеќе
September 11, 2016 - 0 Коментари

Катастрофалниот Милан загуби со 0:1 од Удинезе во третото коло во Сериа А, откако Игнасио Абате си постигна авто гол во 89-та минута. Ова беше втор пораз за Милан во третото коло, кој има и...

Повеќе
July 17, 2016 - 0 Коментари

Н”Голо Канте од: Лестер во: Челзи трансфер вредност: 35,8 милиони евра It's official! Welcome to Chelsea, N'Golo Kante! https://t.co/BRg1Njs5PB #WelcomeKante pic.twitter.com/1gqqQvFPiK — Chelsea FC (@ChelseaFC) July 16, 2016 Франко Васкез од: Палермо во: Севиља трансфер...

Повеќе
April 23, 2016 - 0 Коментари

Интер славеше против Удинезе со 3-1, со пресврт откако Тероу погоди за гостите во 9-та минута. Јоветиќ со два гола и Едер во завршните минути донесоа победа број 19 за Интер сезонава, со која остануваат...

Повеќе
April 3, 2016 - 0 Коментари

Удинезе ја направи најголема услуга на Јувентус оваа сезона, го совлада Наполи токму им беше најпотребно на “Бјанконерите” од Торино. Португалецот Фернандез во 14 минута ги донесе во водство домаќините. Истиот играч во 25 минута...

Повеќе
March 15, 2016 - 0 Коментари

Калшолигашот Удинезе го отпушти својот тренер Стефано Колантуано кој дојде на чело на клубот во јуни 2015 година, бидејќи го доведе тимот на само четири поени од зоната за испаѓање, на девет кола пред крајот...

Повеќе
November 30, 2014 - 0 Коментари

Спортскиот коментатор и голем навивач на Милан, Тицијано Крудели на свој препознатлив начин го прослави денешниот триумф на неговиот клуб во рамките од 13. коло на домашен терен против Удинезе (2:0). Свое шоу имаше легендарниот...

Повеќе
September 13, 2014 - 0 Коментари

Фудбалерите на Јувентус ја остварија и втората победа во новата сезона од Серија А. После триумфот над Киево во Верона, играчите на “Старата дама“ во премиерата пред своите навивачи го совладаа Удинезе со резултат 2:0....

Повеќе
August 22, 2014 - 0 Коментари

Викендов ќе стартува новата сезона во шпанската фудбалска Примера, менаџерот на Гранада, Жоакин Капарос е оптимист за новата сезона со неговиот тим и се подготвуваат за нивниот прв меч дома против Депортиво Ла Коруња. Според...

Повеќе