Преглед на "ВБА" Tag
February 13, 2018 - 0 Коментари

По двата последователни порази од Борнмаут (0-3) и од Ватфорд (4-1), Челзи  им се врати на победите се во Премиер – лигата со сигурна победа над ВБА со резултат од 3-0 на „Стемфорд бриџ“....

Повеќе
August 31, 2017 - 0 Коментари

Вест Бромвич Албион официјално го објави трансферот на Киран Гибс од Арсенал, за кого плати 7 милиони  евра за левиот бек, а договорот на 27-годишниот фудбалер е за четири сезони. Гибс, кој има 10 натпревари...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Вест Бромвич го привлече крилото Оливер Бурк од РБ Лајпциг, за кого платија 15 милиони фунти. Бурк, кој потекнува од Академијата на Нотингем, потпиша петгодишен договор и ќе го дебитира во недела против Стоук Сити....

Повеќе
August 29, 2016 - 0 Коментари

Откако пред неколку часа ги претставивме клубовите кои го срушија трансфер рекордот ова лето во Премиерлигата, ВБА веднаш побрза да им се приклучи. Крилото и играч од средниот ред Насер Шадли е нов член на Бест...

Повеќе
June 5, 2016 - 0 Коментари

Сензационална вест доаѓа од Англија! Угледниот “The Sun” денес излезе со натпис во кој тврди дека Евертон, Вест Бромвич Албион како и Лестер се во трка заедно за фудбалерот на Вардар, Ховханес Хамбарџумјан. Како што наведува...

Повеќе
March 6, 2016 - 0 Коментари

Rondon GOAL (1:0) WBA vs Manchester UTD 06/03/2016 by OfficialGoals...

Повеќе
February 3, 2015 - 0 Коментари

Откако претходно објавивме дека Андерсон го напушти Манчестер Јунајтед и се пресели во Интернасионал истото го стори и Дарен Флечер. Шкотскиот фудбалер од средниот ред потпиша три и пол годишен договор со составот на ВБА...

Повеќе
January 19, 2015 - 0 Коментари

Иако и двата тима ја подигнаа својата форма во последните три настапи, сметаме дека поквалитетниот Евертон пред своите навивачи би требало да дојде до полн “плен“, со што би најавиле и подобри денови во продолжението...

Повеќе
October 21, 2014 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед вчера вечер во последниот меч од колото извлече само 2-2 кај ВБА и тоа два пати го стиgнуваше резултатот, без разлика што беше подобар. Многумина, како и Ван Гал помислија дека тимот се...

Повеќе
October 20, 2014 - 0 Коментари

Во рамките од осмото коло, екипата на Манчестер Јунајтед дојде до бод на гостувањето кај ВБА одигрувајќи 2:2. Сесењон за домаќините донесе почетно водство, “црвените ѓаволи“ одиграа лошо во првото полувреме, а Луј Ван Гал...

Повеќе
September 28, 2014 - 0 Коментари

Фудбалерите на Вест Бромвич Албион денеска го совладаа во рамките од шестото коло во Премиерлигата составот на Барнли со убедливи 4:0. Прекините беа кобни за гостите на овој меч. Крег Досон во 30-та мин. го...

Повеќе