Трансфер вести : Барсa плаќа €115m за Гризман, Герет Бејл се сели во Јунајтед..

14/05/2018 » Slider, ФУДБАЛ

Атлетико се договорил со Барселона да го продаде Гризман за 115м евра.


Постигнат е договор помеѓу двете страни, пишува Sport .Французинот има откупна клаузула во вредност од 100м евра, која стапува на сила од Јули,но Барселона планира да ја исплати сумата на неколку рати за подолг временски период па поради тоа се спремни да понудат 115милиони.На каталонците им се брза бидејки знаеме дека минатато лето и Манчестер Јунајтед покажа сериозен интерес за напаѓачот.

Ман. Јунајтед со спремна понуда за Бејл.


Според Don BalonМан. Јунајтед спрема понуда од 60мил. евра плус замена на играчи за да го доведе Герет Бејл во своите редови.Бејл имаше потешкотии да се избори за стандардо место во составот на Зизу па не е ни за чудење што сака да го напушти Бернабе.Од јунајтед смеетаат дека Ентони Марсијал би бил довелен додаток на сумата од 60мил. за да се заокружи сумата на трансферот од 100мил.

Tags