Црвена Звезда ја одбрани титулата во Аба лигата

Published On 13/04/2017 » 439 Views» КОШАРКА, МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ

Црвена Ѕвезда успеа и по трет пат во четири дена да ја совлада Цедевита и тоа со убедливи 3:0 и да слави нова титула во АБА лигата. Денеска во Загреб Звезда победи со 61:77 (18:22, 21:24, 09:19 и 13:12), и со тоа обезбеди по петти пат по ред учество во Евролигата!

Share this post
Tags

Comments are closed.