Ваков победники гол сигурно не сте виделе (ВИДЕО)
Објавено на 18/10/2017 | ТАЈМ АУТ

Играчот од средниот ред на Олимпик Донецк Иван Брикнер не само што го постигна победничкиот гол за својот тим во домашниот натпревар против Александаррија од Украинското првенство (1:0). Брикнер создаде вистинско ремек-дело во 88-тата минута. Играчот од средниот ред го префрли противничкиот голман со прекрасен шут од воздухот со левата нога од многу далечно растојание. Уживајте во оваа фантастична изведба.

Тагови