Вардар ги доби противниците во Лигата на Европа

Денеска со почеток од 13 часот во седиштетот на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за групната фаза од Европа Лигата. Нашиот шампион Вардар ги доби противниците во Лигата на Европа. Дебитантскиот настап за македонскиот фудбал во едно европско натпреварување ќе биде против Зенит, Реал Сосиедад и Розенбург.

Еве ги групите за новаата сезона во Лигата на Европа:

Тагови