Вардар и Металург еден против друг во полуфиналето во Купот
Објавено на 11/05/2017 | Slider, МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Финалниот турнир во Купот на Македонија за мажи ќе се одржи во Битола на 20-ти и 21-ви мај. Домаќинот Еурофарм Работник за финалето ќе се бори со тимот на Охрид, додека во второто полуфинале ќе се сретнат двата најголеми тимови во нашата земја – Вардар и Металург.

 

Тагови