Вардарки со нова победа во Лигата на шампиони
Објавено на 15/10/2017 | Slider, МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Вардарки стигнаа до втората победа во вториот натпревар во новата сезона во Лигата на шампиони, по победата со 29:21 на гостувањето кај Турингер. Јованка Радичевиќ заврши со седум гола, а зад неа со по пет гола завршија Александра Лакрабер, Андреа Пенезиќ и Андреа Лекиќ.

Тагови