(видео) Гореа улици низ Солун, навивачите на Паок направија хаос откако мечот со Олимпијакос беше прекинат

26/02/2018 » Slider, ФУДБАЛ

Фановите на ПАОК направија хаос во Солун во неделата вечер, кога судијата одлучи да не се одигра натпреварот против Олимпијакос, бидејќи тренерот на Атина беше погоден со предмет во главата.

Останува мистерија за тоа што го погоди Оскар Гарсија, бидејќи од Солун тврдат дека тоа е ролна хартија, која не можеше на кој било кој начин да го повреди, додека од Атина тие велат дека имаат докторски извештај од приватна клиника во која се вели дека тренерот на црвено белите има крварење на устата, отечени усни, болка во вратот …

Во овој период, додека Гарсија отиде на преглед, судијата го прекина натпреварот, а приврзаниците на ПАОК направија хаос на улиците околу стадионот Тумба.

 

Tags