За прв пат во историјата кореец ќе игра во Баерн Минхен

За прв пат во клупската историја Баерн Минхен ќе има фудбалер од Република Кореја. Германците се договориле за трансферот на Ву-Јен Чен од школата на Инчон Јунајтед. За фудбалерот шампионот на Бундеслигата ќе плати 700 000 евра, а тој ќе пристигне на “Алијанц Арена” во јануари.

Заедно со привлекувањето на кореецот ќе пристигнат и Гидеон Офори Офеи – ганаец, кој има 18 години, и игра како напаѓач од тимот на Гана Вижн, и Џоел Асоро, швеѓанец, кој има 18 години и игра во средниот ред од Сандерленд.

Тагови