Зидан е најдобар тренер во светот

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше избран за најдобар во 2017 година. Францускиот специјалист влезе во историјата, дуплирајќи го трофејот на Лигата на шампионите. Тренерот успеа да го предводи тимот од Мадрид до титулата во Шпанија, како и до Супер Купот на Европа и Шпанија.

Share this post
Tags

Comments are closed.