Monthly Archives: "February 2019"

February 28, 2019 - 0 Comments

Новото коло одиграно на 28.02.2019 година, на меѓународниот турнир за генерации 2007/2008 ,,Пандев куп 2019″, на кој учествуваат 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија и преку 1500 дечиња, се одиграа 16 натпревари. Во...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Откако Пелистер пред неколку дена се раздели со Реваз Чантурија и на неколку дена до крајот на преодниот рок, екипата на Јошко Петковиќ се соочуваше со голема празнина на десната крилна позиција, бо Битола како...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

По 27 одиграни кола во Премиер лигата, Ливерпул и Сите ја продолжуваат битката за шампион. Во 28 коло, Ливерпул на домашен терен ја пречекува екипата на Ватфорд, навидум екипата на Клоп треба да има лесна...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Денес со почеток од 21:00ч. на програмата е реванш 1/2 финалниот натпреварот од купот на Шпанија, а на Сантиаго Бернабеу за карта во финале ќе се борат вечните ривали Реал Мадрид и Барселона. Откако првиот...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Во завршна фаза се групите од Лигата на шампионите од неделата, а последната рунда се игра денес помеѓу Фленсбург и Нант. Тоа ќе биде директен дуел за третото место во групата Б. И германскиот шампион...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Откако најпрво контролниот натпревар помеѓу Тиквеш и Пелистер беше закажан и требаше да се одигра на изминатата сабота на 23.02, истиот не се одигра подари невремето кое кратко ја зафати Македонија, сепак беше доволно натпреварот...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Манчестер Сити е под истрага од страна на Фудбалската Асоција поради информации дека платиле 200.000 фунти на агентот на Јадон Санчо, кога играчот имал само 14 години. Германскиот портал Der Spiegel тврди дека Сити направил...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Денес на официјална прес конференција, маркетинг менаџерот на Кожувчанка ДОО Кавадарци, Митко Јовановски и претседателот на федерацијата на училишни спортови Александар Туфекчиевски потпишаа договор за соработка. На наша огромнa чест и задоволство, денес 27.02.2019 година,...

Повеќе
February 27, 2019 - 0 Comments

Сеуште фудбалскиот свет се справува со трагичната смрт на Емилијано Сала, но компликациите во врска со неговиот трансфер од Нант во Кардиф Сити продолжуваат да прават хаос. Според Independеnt, Нант официјално поднесоа пријави за Кардиф...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, е обвинет од страна на УЕФА за намерно добивање на жолт картон за време на натпреварот од Лигата на шампионите против Ајакс, со цел да обработи суспензија пред четврт-финалето....

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Екипата на Веспрем запиша уште една убедлива победа на домашен терен во унгарскиот шампион против екипата на Егер. Левото крило на Македонија, Дејан Манасков иако Веспрем славеше со високи 45-31, сепак тој беше творец на...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Ракометната екипа на Барселона, ова сезона не ги крие своите амбиции и силно атакува на сите трофеи. За доминантноста на каталоците во Европа но и во Шпанија, говори податокот што каталонците покрај тоа што се...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Сампдорија го откупи договорот на Емил Аудеро од Јувентус . Сé на сé, Сампдорија ќе издвои 20 милиони евра на четири рати. Бјанконерите го објавија договорот денес, откако Сампдорија го потпиша голманот за иднината. Ова...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 16 коло во СЕХА лигата, екипата на Железничар на домашен терен во НИШ ќе ја пречека екипата на Металург. Веселин Вујовиќ на пресконференција за новинарите, порача дека ова е вистински тест за...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Искусниот 25 годишен чувар на мрежата, Даниел Ѓорѓиевски се реши да го напушти Вардар и да застани на голот на Пелистер. Откако Ѓорѓиевски не успеа да се наметно во екипата на Парондо, тој денес го...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

За само четири дена, на програмата се две Ел Класико натпревари помеѓу шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона и двата натпревари ќе се одиграат на Сантиаго Бернабе. Најпрво двата лути ривали ќе одиграат реванш натпреварот...

Повеќе