Monthly Archives: "March 2019"

March 16, 2019 - 0 Comments

Лутите ривали Пелистер и Вардар во рамките од 14, а воедно и последно коло во младинската супер лига, денес со почеток од 13:00 ч. во спортската сала ,,Боро Чурлевски” во Битола, одиграа натпревар за паметење....

Повеќе
March 16, 2019 - 0 Comments

Пелистер – Вардар 98:80 (31:17, 20:18, 25:22, 22:23) Во директниот натпревар за опстанок во првата кошаркарска лига, лутите ривали Пелистер и Вардар во Битола го одиграа натпреварот ,,да се биде или не”. Во една таква...

Повеќе
March 16, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 18 коло во ракометната супер лига во машка конкуренција, дербито на колото се игра во Битола. Второпласираниот Пелистер во спортската сала ,,Боро Чурлевски”, денес со почеток од 18:30 ч. ја пречекува екипата...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Тотенхем, наводно, засилено го следат играчот на Милан, Патрик Кутроне. 21-годишниот е на излезни врати веќе неколку недели, по заминувањето на Гонзало Игуаин и доаѓањето на неговата замена, Кшиштоф Пиатек. Според Калчомеркато, Спарс се меѓу...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, е цела сезона на излезни врати од Сантијаго Бернабеу откако имаше неколку согласувања со сега поранешниот тренер Солари. Меѓутоа, со неодамнешното отпуштање на Солари и враќањето на...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Поранешниот фудбалски директор на Рома е прв избор на Топчиите за слободното место во управата на Арсенал. Арсенал се доста сигурни во нивниот проект со Унаи Емери и беа убедени дека Мончи ќе го прифати...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Џонатан Барнет, агентот на играчот на Реал Мадрид, Герет Бејл, изјави дека Велшанецот сака да остане во “кралскиот клуб” до крајот на кариерата. Бејл е мета на критика од страна на шпанските медиуми, навивачите на...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Коби Брајант, легендарниот американски кошаркар, смета дека националниот тим на Србија може да ги изненади САД на претстојниот Светски куп во Кина. Брајант им одговори на навивачите преку Инстаграм преку официјалниот профил на Светското првенство...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Како што го објави Лев списокот на повикани играчи, не се повикани играчите, Томас Милер, Матс Хумелс и Џером Боатенг од екипата на Баерн Минхен, изненадување е отсуството на Јулијан Дракслер од ПСЖ и Марио...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Денес во Нион со почеток од 12:00 ч. се одржа ждрепката за 1/4 финалните натпревари во Лигата на Шампионите. Ајакс – Јувентус Ливерпул – ПортоТотенхем – Манчестер Сити Барселона – Манчестер Јунајтед За првпат после...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Следете ја ждрепката од Лигата на Шампионите во живо ТУКА....

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Во реванш натпреварите од 1/8 финалето во Лига Европа, на Џузепе Меаца Интер го пречекува германскиот бундеслигаш Антрајхт Франкфурт. По првите 45 минути, екипата на Спалети се наоѓа во негатива од 0:1, откако првиот натпревар...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш натпреварот во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Барселона успеа на Камп Ноу да го совлада француски Лион со високи 5-1. Она за кое зборува денес фудбалскиот свет е четтвртиот гол...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Кошаркарскиот тим на Голден Стејт Вориорс го победи Хјустон Рокетс во неизвесна завршница во Тексас со резултат 104: 106. Победата на актуелниот шампион ја донеса Стеф Кари од слободни фрлања шест секунди до крајот. Од...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Играчите на Барселона со убедлива победа против Лион 5: 1 го обезбедија четврт-финалето и поставија нов рекорд во Лигата на шампионите. Каталонците во последните 30 натпревари на Камп Ноу се без пораз, а против францускиот...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Откако овај викенд нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев го одигра својот 400 натпревар во Серија А, за само неколку дена го очекува уште еден јубилеј. Имено, на натпреварот во кој Македонија на Игор Ангеловски ќе...

Повеќе