Daily Archives: "01/03/2019"

March 1, 2019 - 0 Comments

Раководството на Македонската кошаркарска федерација во изминатиот период успеа да се избори и да добие дополнителни места за номинирање на кандидати за ФИБА арбитри за периодот за лиценцирање на судии „2019-2021“. МКФ ќе номинира осум...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Започнува битката на нашата репрезентација за Европските квалификации за пласман на ЕУРО 2020. година. Македонскиот национален тим е во група со Полска, Австрија, Словенија, Израел и Летонија. Квалификациите за нашата репрезентација започнуваат на 21. март...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Траснфер кој изгледаше како голем ризик, сега се смета за една од најдобрите траснфери и за добра иднина на Милан.  Всушност, успехот на Лукас Пакета го налути тимот на скаути на Реал Мадрид, бидејќи Милан...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Џастин Клајверт, крилото на Рома, разговараше со УЕФА ТВ т.е интервју со брзи одговри, изјавувајќи дека Заниоло е “новиот Тоти”. Препис од интервјуто.   Рома? “Најдобар град во светот”   Химната на Лигата на шампионите?...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, дефинитивно одлучи да го продаде напаѓачот Герет Бејл ова лето, пишува шпанскиот “AC”. Шпанските медиуми го критикуваа велшанецот и неговото однесување на минатонеделниот натпревар со Леванте, кога не го...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Барселона долго време го скаутираат 19-годишниот играч од средниот ред Алберто Соро. Со неговите настапи за Реал Сарагоса, Алберто Соро се појави како еден од најдобрите млади таленти во Шпанија. Тој привлече интерес од европската...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

МОНМЕЛО, Шпанија – Последниот круг од Луис Хамилтон е доказ како можат да изгледаат прекрасните квалификации за Големата награда во Австралија, со тоа што најдобрите времиња на Ферари и Мерцедес се поделени за дел од...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Кога е во прашање дресовите и спонзори Манчестер Сити потпиша долгорочен договор со германскиот Пума, на местото на досегашните Најк. Големината на договорот не е откриена, но медиумите наведуваат дека тоа би можело да биде...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Гуглета и Ѓорѓески денес и официјално потпишаа за РК Пелистер. Официјално денес нови играчи се Даниел Ѓорѓески и Александар Гуглета кои ќе конкурираат првиот за голманската додека вториот за крилната позиција за кој може да...

Повеќе