Daily Archives: "02/03/2019"

March 2, 2019 - 0 Comments

Екипата на европскиот шампион Монпелје, падна на колена пред се помоќниот Вардар. Екипата на Парондо влезе мотивирано во натпреварот, во кој уште во првото полувреме најави победа на актуелнит европски шампион (16:13). До крајот на...

Повеќе
March 2, 2019 - 0 Comments

На една недела пред продолжението од сезоната во втората македонска фудбалска лига, Пелистер на стадионот под ,,Тумбе кафе” ги имаше последните подготовки пред првиот пролетен натпревар, на кој во Битола ја пречекуваат екипата на Влазерими....

Повеќе
March 2, 2019 - 0 Comments

Во продолжение од сезоната во рамките од 15 коло во првата македонска ракометна лига, екипата на Пелистер славеше убедливо со 27:36 (14:18). Екипата на предводена од Јошко Петковиќ, најави победа уште во првите минути, па...

Повеќе