Daily Archives: "03/03/2019"

March 3, 2019 - 0 Comments

Двете страни не можеа да постигнат гол во првите 5 минути, кога конечно играчот на Работник, Невен Степањевиќ, постигна од 9 метри и го започмна натпреварот. Првиот тајм-аут дојде само по 10 минути, кога Работник...

Повеќе
March 3, 2019 - 0 Comments

Откако ППД Загреб успеа на изненадување на многумина да одигра нерешено 26:26 во гости против унгарскиот Пиг Сегед. И како што претходно се очекуваше, токму загребчани ќе бидат следниот противник на нашиот Вардар во 1/8...

Повеќе
March 3, 2019 - 0 Comments

На денешната прес-конференција во Скопје, официјално е претставен новиот тренер/селектор на машката сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац. Данило Брестовац до јуни паралелно ќе извршува две функции – тренер на Металург и селектор на кадетите...

Повеќе
March 3, 2019 - 0 Comments

Екипата на Вардар, денес, на стадионот „Борис Трајковски“ забележа нова победа против екипата на Македонија Ѓорче Петров со 3:1. Екипата на Вардар дојде до водство со голот на Најдовски во 30. минута каде што Фелипе...

Повеќе
March 3, 2019 - 0 Comments

Во завршните натпревари на ,,Пандев Куп 2019″, генерации 2007 и 2008, младите пелистерци успеа за момент да не потсетат на старите времиња на оваа школа. Младите пулени, предводени од некогашниот голгетер на Пелистер, Драган Димитровски,...

Повеќе