Daily Archives: "11/03/2019"

March 11, 2019 - 0 Comments

Центарот на Детроит Пистонс Андре Драмонд и плејмејкерот на Мемфис Гризлис, Мајк Конли, беа именувани за играчите на неделата во Источна и Западна конференција, за 21 недела од 2018-19 сезона. Андре Драмонд оваа сезона бележи...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Зинедин Зидан ќе биде назначе за тренер на Реал Мадрид, а попладнево Управнииот одбор на кралскиот клуб официјално ќе ја потврди веста, откако претходно ,,Jugones” ја објави информацијата, а ја потврди и ,,Marca”. Клубот одлучи...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Откако некое време кружеа шпекулаци дека Алба може својата кариера да ја продолжи во Премиер Лигата, денес на истите тие шпекулаци се стави точка. Барселона успеа да се договори со Жорди Алба, а левиот бек...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Феникс Санс направи изненадувачка победа над Голден Стејт Вориорс со резултат 115: 111 Голден Стејт многу подобро го започна мечот со водство во првата четвртина 29:16, но Феникс одигра фантастична втора четвртина, во која постигна...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 27 коло во Ла Лига, екипата на Барселона ја пречека екипата во чија брани нашиот Столе Димитриевски, Рајо Ваљекано. Екипата на Барселона успеа со пресврт да слави со 3-1 и да се...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Слабиот впечаток на Камп Ноу и неисполнување на големите очекувања по трансферот од Ливерпул за 120 милиони евра, го прави голема трансфер цел на „Црвените Ѓаволи“. На натпреварот со Рајо Валекано, бразилецот беше исвиркуван од...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Неколку клубови од Кинеската Суперлига, по секоја цена сакаат да го потпишат играчот на Фулам, Александар Митровиќ. Митровиќ во Кина би добивал 12 милиони евра годишно, каде што најмногу од сите се заинтересирани Гуангжу Евергранде....

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Шпанските медиуми поделени околу прашањето за Зинедин Зидан. Иако популарната емисија „Чирингито“ тврдеше дека Зидан размислува за враќање на „Сантиаго Бернабеу“ на лето, сепак угледниот „Ел Пас“ тврди дека тоа сигурно нема да се случи....

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 16 коло, ракометната супер лига во машка конкуренција, во Битола, Пелистер ја пречека екипата на Струга. После четири години поминати во Битола, Реваз Чантурија по расправијата која ја имаше со доскорашниот тренер...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Во изминатиот викенд во Битола, ракометниот и фудбалскиот клуб Пелистер одиграа натпреварувачки утакмици. Најпрво во 14:00 часот, на стадионот под ,,Тумбе кафе”, во првиот пролетен натпревар, екипата на Пелистер ја пречека екипата Велазерими од Кичево....

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Откако пред не така одамна, Барселона успеа да го обезбеди потписот на холанѓанецот Де Јонг, во кого каталонскиот тим гледа иднина и наследник на Иниеста, од Амстердам се посилни се гласините дека Барселона е пред...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Џоел Ембид е неактивен од паузата од 2019 година, која следуваше после Ол-стар викендот во Шарлот, со повреда на левото колено, но центарот се врати во акција во неделата каде Филаделфија го победи тимот на...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Ако навистина треба нешто друго за да ве убеди дека Крис Пол е еден од најголемите на сите времиња, тој ја престигна легенда. Во вечерашниот натпревар помеѓу Хјустон Рокетс и Далас Маверикс, Пол ја оствари...

Повеќе