Daily Archives: "12/03/2019"

March 12, 2019 - 0 Comments

Актуелниот англиски шампион, екипата на Манчестер Сити во реванш натпреварот во 1/8 финалниот дуел од Лигата на Шампионите, во Манчестер на Етихад славеше со убедливи 7-0. Екипата на Пеп Гвардиола одигра фантастиче натпревар и уште...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Уште пред првиот допир на топката на натпреварот во Лигата на шампионите, Кристијано Роналдо, наводно, им ветил на пријателите и на семејството дека ќе постигни три гола и ќе го испрати Јувентус во четврт-финалната фаза...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Вечерва на програмата од 21:00 ч. е реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите, а во Манчестер, Сити на Етихад ќе го потврдува пласманот во 1/4 финалето, откако славеше во Гелзенкирхен со 3:2....

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Вечерва на програмата од 21:00 ч. е реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите, а во Торино Јувентус на домашен терен ќе брка негатива од првиот меч (2-0). Масимилиано Алегри на клупата се...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, повторно е заинтересиран за услугите на плејмејкерот на Спарс, Кристијан Ериксен. Данскиот интернационалец ќе има уште една година на својот договор во текот на летото, давајќи им на Реал...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Во последниот натпревар од регуларниот дел на СЕХА лигата, ракометатите на Вардар , во Љубишки го совладаа тимот на Извиѓач со 28:31 (10:16). Парондо на овај натпревар не сметаше на своите најдобри ракометари и ги...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Арсенал повторно е поврзан со бразилскиот „wonderkid“ Габриел Мартинели. Неговата кариера започна со футсал екипата на Коринтијанс, но тој успеа да направи чекор погоре и го потпиша својот прв професионален фудбалски договор со Итуано во...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид предизвика многу теории во пресрет на летниот трансфер. Со оглед на тоа како поминува сезоната за Лос Бланкос, ќе биде изненадување ако не му се даде тотална слобода...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Велшкиот интернационелц ќе се приклучи на Јувентус во текот на летото како слободен трансфер, завршувајќиго неговиот сегашен договор на Емирати, со што според директорот на фудбалскиот клуб Раул Санлехи, тој ќе биде последната ѕвезда од...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Еузебио ди Франческо е на чекор да потпише договор со уште еден Италијански прволигаш. Управата на Рома одлучија да му дадат отказ на Еузебио ди Франческо по серијата лоши резултати во италијанската Серија А и...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Во текот на вчерашниот ден, шпанскиот фудбалски гигант Барселона имаше клубска, на која присуствуваа машкиот, но и женскиот фудбалски клуб во кој настапува нашата најдобра фудбалерка Наташа Андонова. Андонова, не ја пропушти можноста да се...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Денес на програмата е реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите. Во Торино силите ќе ги одмерат Јувентус на Алегри и Атлетико на Симеоне. Јорганџиите имаат предност од натпреварот во Мадрид со 2-0....

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Лу Вилијамс стана водечки стрелец на сите времиња од клупата во понеделникот вечерта. Лу Вилијамс веќе има два трофеи за играч од на клупа како доказ дека е еден од најдобрите играчи кои влеегувале од...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Кошаркарите на Кливленд неочекувано го совладаа Торонто 126: 101, а колку фрустрирани беа играчите на Репторс се гледа од настаните на теренот, исто така, покажа реакцијата на Серж Ибака во последните моменти од третата четвртина....

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 28 коло во италијанската Серија Б, екипата на нашите репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајкоски ремизираше со 1-1 во гости со екипата на Венеција. И двата наши репрезентативци беа во старниот состав...

Повеќе