Daily Archives: "13/03/2019"

March 13, 2019 - 0 Comments

Екипата на Барселона, со висока победа од 5-1 успеа да го совлада Лион и да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Најпрво Меси во 19 минута со прекрасна паненка од пенал донесе...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Вечерва во рамките од 1/8 финалито во Лигата на Шампионите, во реванш натпревар на Камп Ноу, натпревар за пласман во 1/4 финалето ќе одиграат Барселона и Лион. Резултатот од првиот натпревар е онај најнепопуларниот 0:0,...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Л’Екип, кој се познати по традиционалното оценување на фудбалерите, одлучил дека Роналдо не заслужува максимална оценка по фантастичниот натпревар против Ателетико. Максимална оценка (10) добивале ретки фудбалери во историјата на Л’Екип. Меѓу нив е Душан...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Арсенал, наводно, е во пол позиција за потписот на левиот бек на Ајакс, Николас Таглиафико. Неколку клубови се заинтересирани за аргентинскиот дефанзивец, кој импресионираше откако се пресели во Европа во јануари 2018 година. Екипите од...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Реал Мадрид, наводно, остварил “официјален контакт” со Челзи за можниот трансфер на Еден Азар. Азар призна дека во минатото сакал да работи со својот “идол”, Зинедин Зидан, кој во понеделникот вечерта се врати Мадрид. И...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Агентот на Кристијан Ериксен разговараше со данските медиуми за иднината на играчот од средниот ред на Тотенхем. 27-годишниот се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид овој преоден рок. Доаѓањето на Зидан како тренер...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Реал Мадрид, Јувентус и Наполи водат тешка битка за потписот на голгетерот на Интер, Мауро Икарди. Како што се наведува, Јувентус го интензивира интересот во последниве денови со што ги алармираше Реал Мадрид да започнат...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Тотенхем силно се поврзуваат со нов лев бек и тоа играчот на Псж, Лајвин Курзава. 26-годишниот нема значителна минутажа оваа година, поради фантастичните натпревари на играчот од школата на ПСЖ, Презнел Кимпембе. Има доста заинтересираност...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Според неколку шпански медиуми, играчот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ познат и како СМС, е трансфер цел на ново назначениот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Покрај интересот на Зидан за Мбапе, Нејмар,...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Натпреварот од 17 коло во Супер лига на мажи, меѓу Прилеп и Пелистер ќе се одигра во Битола, денес со почеток од 18 часот и 30 минути. Поради финансиската состобја која ја треси екипата на...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш 1/8 финалниот натпреварот во Лигата на Шампионите, еден од последните два натпревари ќе се одигра на стадионот на Барселона ,,Камп Ноу”, а каталонците ќе го пречекаат француски Лион. На првиот натпревар...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за воведните два натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020. За натпреварите против Летонија на 21. март во Скопје на Националната арена „Филип...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

На денешен ден, пред пет години, потресна вест ги потресе сите љубители на фудбалот и спортот во Македонија. Во неверување на сите, во сообрајќна несреќа на патот Куманово – Скопје, загина првиот голман на македонската...

Повеќе