Daily Archives: "14/03/2019"

March 14, 2019 - 0 Comments

Во реванш натпреварите од 1/8 финалето во Лига Европа, на Џузепе Меаца Интер го пречекува германскиот бундеслигаш Антрајхт Франкфурт. По првите 45 минути, екипата на Спалети се наоѓа во негатива од 0:1, откако првиот натпревар...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш натпреварот во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Барселона успеа на Камп Ноу да го совлада француски Лион со високи 5-1. Она за кое зборува денес фудбалскиот свет е четтвртиот гол...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Кошаркарскиот тим на Голден Стејт Вориорс го победи Хјустон Рокетс во неизвесна завршница во Тексас со резултат 104: 106. Победата на актуелниот шампион ја донеса Стеф Кари од слободни фрлања шест секунди до крајот. Од...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Играчите на Барселона со убедлива победа против Лион 5: 1 го обезбедија четврт-финалето и поставија нов рекорд во Лигата на шампионите. Каталонците во последните 30 натпревари на Камп Ноу се без пораз, а против францускиот...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Откако овај викенд нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев го одигра својот 400 натпревар во Серија А, за само неколку дена го очекува уште еден јубилеј. Имено, на натпреварот во кој Македонија на Игор Ангеловски ќе...

Повеќе