Daily Archives: "15/03/2019"

March 15, 2019 - 0 Comments

Тотенхем, наводно, засилено го следат играчот на Милан, Патрик Кутроне. 21-годишниот е на излезни врати веќе неколку недели, по заминувањето на Гонзало Игуаин и доаѓањето на неговата замена, Кшиштоф Пиатек. Според Калчомеркато, Спарс се меѓу...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, е цела сезона на излезни врати од Сантијаго Бернабеу откако имаше неколку согласувања со сега поранешниот тренер Солари. Меѓутоа, со неодамнешното отпуштање на Солари и враќањето на...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Поранешниот фудбалски директор на Рома е прв избор на Топчиите за слободното место во управата на Арсенал. Арсенал се доста сигурни во нивниот проект со Унаи Емери и беа убедени дека Мончи ќе го прифати...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Џонатан Барнет, агентот на играчот на Реал Мадрид, Герет Бејл, изјави дека Велшанецот сака да остане во “кралскиот клуб” до крајот на кариерата. Бејл е мета на критика од страна на шпанските медиуми, навивачите на...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Коби Брајант, легендарниот американски кошаркар, смета дека националниот тим на Србија може да ги изненади САД на претстојниот Светски куп во Кина. Брајант им одговори на навивачите преку Инстаграм преку официјалниот профил на Светското првенство...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Како што го објави Лев списокот на повикани играчи, не се повикани играчите, Томас Милер, Матс Хумелс и Џером Боатенг од екипата на Баерн Минхен, изненадување е отсуството на Јулијан Дракслер од ПСЖ и Марио...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Денес во Нион со почеток од 12:00 ч. се одржа ждрепката за 1/4 финалните натпревари во Лигата на Шампионите. Ајакс – Јувентус Ливерпул – ПортоТотенхем – Манчестер Сити Барселона – Манчестер Јунајтед За првпат после...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Следете ја ждрепката од Лигата на Шампионите во живо ТУКА....

Повеќе