Daily Archives: "16/03/2019"

March 16, 2019 - 0 Comments

Лутите ривали Пелистер и Вардар во рамките од 14, а воедно и последно коло во младинската супер лига, денес со почеток од 13:00 ч. во спортската сала ,,Боро Чурлевски” во Битола, одиграа натпревар за паметење....

Повеќе
March 16, 2019 - 0 Comments

Пелистер – Вардар 98:80 (31:17, 20:18, 25:22, 22:23) Во директниот натпревар за опстанок во првата кошаркарска лига, лутите ривали Пелистер и Вардар во Битола го одиграа натпреварот ,,да се биде или не”. Во една таква...

Повеќе
March 16, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 18 коло во ракометната супер лига во машка конкуренција, дербито на колото се игра во Битола. Второпласираниот Пелистер во спортската сала ,,Боро Чурлевски”, денес со почеток од 18:30 ч. ја пречекува екипата...

Повеќе