BET-IBC предлог типови за обложување (09.06)

09/06/2018 » ТИПОВИ

Онлајн агентот за азијатски букмејкери со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Данска – Мексико тип ГГ (двата тима даваат гол)


Во пресрет на Светското првенство кое започнува во четврток со премиерниот натпревар помеѓу Русија и Саудиска Арабија, во наредните 10тина денови како и претходните две недели, репрезентациите дел од овој турнир ќе ја темпираат формата преку пријателски натпревари. Еден од многуте се игра вечерва каде Данска ќе ги одмери силите против Мексико. И двете репрезентации се дел од Светското првенство во Русија, па ова е последна можност за да ги истестираат комбинациите, тактиките и да ја оформат почетната формација.

Данска на овој натпревар влегува со блага предност која им ја доделуваат букмејкерите, но без да го нагаѓаме можниот победник на натпреварот, нашиот предлог тип за овој натпревар кој се игра вечерва е ГГ односно дека двата тима ќе дадат барем по еден гол. Доколку сме приморани да го предвидиме крајниот исход, тогаш тоа би било X или за оние кои сакаат голем ризик, тогаш би можеле да пробаат и со точен резултат – 1:1.

Бесплатната платформа за онлајн обложување, Ви нуди можност да се обложувате на високи облози без лимит во Азија.


Франција – САД тип 1 (победа на домаќинот)


Франција, вечерва во Лион го игра последниот натпревар пред отпатувањето во Русија. По победите над Ирска и Италија, сега последниот тест ќе го има со репрезентацијата на САД, репрезентација која не избори пласман во завршницата на турнирот во Русија. Домаќините имаат одличен состав поради што важат за едни од фаворитите за освојувањето на Светското Првенство. Оттука и фаворитскта улога на домаќините на вечерашниот натпревар против САД.

Иако ова е пријателски наптревар во кој и домаќините и гостите ќе имаат простор за експериментирање, сепак сметаме дека ова е натпревар во кој убделива победа ќе издвојат триколорите. Оттука и нашиот предлог тип за овој натпревар – 1 односно победа на домаќинот. Оние за повеќе ризик би можеле да ја пробаат комбинацијата победа на домаќинот и 3+ голови во регуларниот дел.


Сарагоза – Нумансија тип ГГ (двата тима даваат гол)


Во борбата за последното место кое носи пласман во најелитното шпанско натпреварување – Ла Лига, екипите на Сарагоза и Нумансија вечерва на Ла Ромаледа го играат својот втор – реванш натпревар. Домаќините ја имаат предноста пред се поради нерешениот исход на гостински терен, но и поради поддршката на домашната публика. Од друга страна, гостите не треба да бидат потценети иако се во подредена позиција.

Нашиот предлог тип за овој натпревар е ГГ односно сметаме дека и двата тима ќе постигнат барем по еден гол во регуларниот дел. За оние кои сакаат повеќе ризик, би можеле да ја пробаат комбинацијата 1&3+.

BET-IBC исто така нуди и подарок за играчи на високи износи, а за оние кои навистина сакаат да го допрат врвот и да се обложуваат во обложувалници без лимит, бесплатната обложувачка плaтформа ќе се погрижи да бидат задоволни. BET-IBC овозможува и највисоки влогови и во помали лиги преку Skype обложување.

Tags