КОШАРКА
March 16, 2019 - 0 Comments

Пелистер – Вардар 98:80 (31:17, 20:18, 25:22, 22:23) Во директниот натпревар за опстанок во првата кошаркарска лига, лутите ривали Пелистер и Вардар во Битола го одиграа натпреварот ,,да се биде или не”. Во една таква...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Коби Брајант, легендарниот американски кошаркар, смета дека националниот тим на Србија може да ги изненади САД на претстојниот Светски куп во Кина. Брајант им одговори на навивачите преку Инстаграм преку официјалниот профил на Светското првенство...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Кошаркарскиот тим на Голден Стејт Вориорс го победи Хјустон Рокетс во неизвесна завршница во Тексас со резултат 104: 106. Победата на актуелниот шампион ја донеса Стеф Кари од слободни фрлања шест секунди до крајот. Од...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Лу Вилијамс стана водечки стрелец на сите времиња од клупата во понеделникот вечерта. Лу Вилијамс веќе има два трофеи за играч од на клупа како доказ дека е еден од најдобрите играчи кои влеегувале од...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Кошаркарите на Кливленд неочекувано го совладаа Торонто 126: 101, а колку фрустрирани беа играчите на Репторс се гледа од настаните на теренот, исто така, покажа реакцијата на Серж Ибака во последните моменти од третата четвртина....

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Центарот на Детроит Пистонс Андре Драмонд и плејмејкерот на Мемфис Гризлис, Мајк Конли, беа именувани за играчите на неделата во Источна и Западна конференција, за 21 недела од 2018-19 сезона. Андре Драмонд оваа сезона бележи...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Феникс Санс направи изненадувачка победа над Голден Стејт Вориорс со резултат 115: 111 Голден Стејт многу подобро го започна мечот со водство во првата четвртина 29:16, но Феникс одигра фантастична втора четвртина, во која постигна...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Џоел Ембид е неактивен од паузата од 2019 година, која следуваше после Ол-стар викендот во Шарлот, со повреда на левото колено, но центарот се врати во акција во неделата каде Филаделфија го победи тимот на...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Ако навистина треба нешто друго за да ве убеди дека Крис Пол е еден од најголемите на сите времиња, тој ја престигна легенда. Во вечерашниот натпревар помеѓу Хјустон Рокетс и Далас Маверикс, Пол ја оствари...

Повеќе
March 1, 2019 - 0 Comments

Раководството на Македонската кошаркарска федерација во изминатиот период успеа да се избори и да добие дополнителни места за номинирање на кандидати за ФИБА арбитри за периодот за лиценцирање на судии „2019-2021“. МКФ ќе номинира осум...

Повеќе
February 26, 2019 - 0 Comments

Иако по уште една одлична партија во НБА лигата на Лука Дончиќ, сепак Маверикс не успеа да се радуваат во Лос Анџелес во натпревар во кој домашната екипа на клиперси славеше со 121-112. Сепак она...

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Македонската ракометна репрезентација вечерва со почеток од 17 часот во Плоешти, Романија загуби на реванш натпреварот за пласман на ЕП со (65-53), но поради повисоката победа од +14, Македонија е таа што ќе патува на...

Повеќе
February 20, 2019 - 0 Comments

По наптреварот во кој Барселона му гостуваше на француски Лион, Џерард Пике кој е познат по многуте провокации кои ги упатува кон Мадрид, на прашање на новинари што мисли на одлуката на Флорентино Перез, дека...

Повеќе
May 26, 2018 - 0 Comments

Првпат по пауза од 9 години, Работнички е шампион на Македонија. Ова е 15та титула за најтрофејниот тим во Македонија....

Повеќе
May 14, 2018 - 0 Comments

Синоќа се одигра првиот натпревар од финалето во Источната конференција, а во него тимот на Бостон Селтикс на домашен терен стигна до прва победа во серијата против Кливленд Кавалирс....

Повеќе