Мак Фудбал
March 14, 2019 - 0 Comments

Откако овај викенд нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев го одигра својот 400 натпревар во Серија А, за само неколку дена го очекува уште еден јубилеј. Имено, на натпреварот во кој Македонија на Игор Ангеловски ќе...

Повеќе
March 3, 2019 - 0 Comments

Екипата на Вардар, денес, на стадионот „Борис Трајковски“ забележа нова победа против екипата на Македонија Ѓорче Петров со 3:1. Екипата на Вардар дојде до водство со голот на Најдовски во 30. минута каде што Фелипе...

Повеќе
March 3, 2019 - 0 Comments

Во завршните натпревари на ,,Пандев Куп 2019″, генерации 2007 и 2008, младите пелистерци успеа за момент да не потсетат на старите времиња на оваа школа. Младите пулени, предводени од некогашниот голгетер на Пелистер, Драган Димитровски,...

Повеќе
March 2, 2019 - 0 Comments

На една недела пред продолжението од сезоната во втората македонска фудбалска лига, Пелистер на стадионот под ,,Тумбе кафе” ги имаше последните подготовки пред првиот пролетен натпревар, на кој во Битола ја пречекуваат екипата на Влазерими....

Повеќе
February 28, 2019 - 0 Comments

Новото коло одиграно на 28.02.2019 година, на меѓународниот турнир за генерации 2007/2008 ,,Пандев куп 2019″, на кој учествуваат 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија и преку 1500 дечиња, се одиграа 16 натпревари. Во...

Повеќе
February 25, 2019 - 0 Comments

Во соработка со Организацијата за безбедност и соработка на Европа и Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) промовирана е новата кампања или мисија „Омразата не игра на наш терен, да ја исклучиме и од трибините“ во...

Повеќе
February 23, 2019 - 0 Comments

На дневен ред е законот за донации во спортот со ваучерскиот систем. Покрај претставниците на клубовите на состанокот беа присутни и Претстедателот на ФФМ, Муамед Сејдини, генералниот секретар Филип Поповкси, како и претставникот на владата...

Повеќе
February 23, 2019 - 0 Comments

,,POLAR TEAM PRO” сензорот е во светот најмалиот и најлесниот се во едно, екипен спортски сензор, со перформанси за GPS покривање, пратење на движењата и технологијата на фреквенцијата на пулсот, за првпат на нашите простори...

Повеќе
February 23, 2019 - 0 Comments

Иако за денес со почеток од 13ч. на градскиот стадион во Кавадарци, Тиквеш и Пелистер требаше да ги одмберат силите на контролен натпревар, сепак поради лошите временски услови и немање услови за игра, натпреварот како...

Повеќе
February 22, 2019 - 0 Comments

Во рамките од вториот натпреварувачки ден на меѓународниот турнир за генерации 2009/2010 ,,Пандев куп 2019″, на кој учествуваат 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија и преку 1500 дечиња. Во генерација 2009 г., екипата...

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

2 и 3 Коло (22.02.2019г.) Петок: 2 Коло: Струмица Вештачка 1: Ќустендуил Стојанов – ПелистерЊу Стар – Еуроспорт ПандевНатионал – Пандев СкопјеПобеда – Беласица Струмица Вештачка 2: Прилеп – ШкупиФамос – Академија ПандевН Спорт –...

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Денес стартуваше најмасовниот меѓународен турнир во генерации 2009 и 2010 г. ,,Пандев куп 2019″. Доста возбудливи и интересни натпревари на стадионите во Турново и Струмица. Во продолжение екслузивно за вас фотогалерија од првиот натпреварувачки ден....

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Со учество на 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија започнува вториот по ред Пандев Куп 2019. На овој меѓународен турнир ќе земат учество над 1.500 дечиња во пет различни категории, што го прави...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Comments

Нов, голем, историски успех за македонскиот фудбал годинава. Откако фудбалската репрезентација до 21 година обезбеди настап и играше на ЕП во Полска годинава, а ФК Вардар се пласираше во групната фаза од Европа Лигата, фудбалерите...

Повеќе
October 20, 2017 - 0 Comments

Заврши и третото коло од групната фаза од Лигата на Европа. Македонскиот шампион Вардар беше демолиран од Реал Сосиедад со 6:0, и тоа среде Скопје.   Лига Европа, групна фаза, круг 3: Астана – Макаби...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Comments

Во пресрет на вечерашниот натпревар од третото коло од групната фаза од Европа Лигата, кормиларот на Вардар, Чедомир Јаневски на прес конференција ја даде изјавата за очекувањата од натпреварот. „Против себе имаме противник за респект,...

Повеќе