Меѓународен Фудбал
March 15, 2019 - 0 Comments

Денес во Нион со почеток од 12:00 ч. се одржа ждрепката за 1/4 финалните натпревари во Лигата на Шампионите. Ајакс – Јувентус Ливерпул – ПортоТотенхем – Манчестер Сити Барселона – Манчестер Јунајтед За првпат после...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Во реванш натпреварите од 1/8 финалето во Лига Европа, на Џузепе Меаца Интер го пречекува германскиот бундеслигаш Антрајхт Франкфурт. По првите 45 минути, екипата на Спалети се наоѓа во негатива од 0:1, откако првиот натпревар...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш натпреварот во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Барселона успеа на Камп Ноу да го совлада француски Лион со високи 5-1. Она за кое зборува денес фудбалскиот свет е четтвртиот гол...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Екипата на Барселона, со висока победа од 5-1 успеа да го совлада Лион и да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Најпрво Меси во 19 минута со прекрасна паненка од пенал донесе...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Вечерва во рамките од 1/8 финалито во Лигата на Шампионите, во реванш натпревар на Камп Ноу, натпревар за пласман во 1/4 финалето ќе одиграат Барселона и Лион. Резултатот од првиот натпревар е онај најнепопуларниот 0:0,...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Арсенал, наводно, е во пол позиција за потписот на левиот бек на Ајакс, Николас Таглиафико. Неколку клубови се заинтересирани за аргентинскиот дефанзивец, кој импресионираше откако се пресели во Европа во јануари 2018 година. Екипите од...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Реал Мадрид, наводно, остварил “официјален контакт” со Челзи за можниот трансфер на Еден Азар. Азар призна дека во минатото сакал да работи со својот “идол”, Зинедин Зидан, кој во понеделникот вечерта се врати Мадрид. И...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Агентот на Кристијан Ериксен разговараше со данските медиуми за иднината на играчот од средниот ред на Тотенхем. 27-годишниот се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид овој преоден рок. Доаѓањето на Зидан како тренер...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Реал Мадрид, Јувентус и Наполи водат тешка битка за потписот на голгетерот на Интер, Мауро Икарди. Како што се наведува, Јувентус го интензивира интересот во последниве денови со што ги алармираше Реал Мадрид да започнат...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Според неколку шпански медиуми, играчот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ познат и како СМС, е трансфер цел на ново назначениот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Покрај интересот на Зидан за Мбапе, Нејмар,...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш 1/8 финалниот натпреварот во Лигата на Шампионите, еден од последните два натпревари ќе се одигра на стадионот на Барселона ,,Камп Ноу”, а каталонците ќе го пречекаат француски Лион. На првиот натпревар...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Актуелниот англиски шампион, екипата на Манчестер Сити во реванш натпреварот во 1/8 финалниот дуел од Лигата на Шампионите, во Манчестер на Етихад славеше со убедливи 7-0. Екипата на Пеп Гвардиола одигра фантастиче натпревар и уште...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Вечерва на програмата од 21:00 ч. е реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите, а во Манчестер, Сити на Етихад ќе го потврдува пласманот во 1/4 финалето, откако славеше во Гелзенкирхен со 3:2....

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Вечерва на програмата од 21:00 ч. е реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите, а во Торино Јувентус на домашен терен ќе брка негатива од првиот меч (2-0). Масимилиано Алегри на клупата се...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Во текот на вчерашниот ден, шпанскиот фудбалски гигант Барселона имаше клубска, на која присуствуваа машкиот, но и женскиот фудбалски клуб во кој настапува нашата најдобра фудбалерка Наташа Андонова. Андонова, не ја пропушти можноста да се...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Денес на програмата е реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите. Во Торино силите ќе ги одмерат Јувентус на Алегри и Атлетико на Симеоне. Јорганџиите имаат предност од натпреварот во Мадрид со 2-0....

Повеќе