ОСТАНАТО
February 21, 2019 - 0 Comments

Жорж Ст. Пјер се подготвува за пензионирање од ММА и УФЦ, многу членови на заедницата на ММА му посакуваат среќа во иднина. Шампионот на две дивизии се смета во некои кругови како најдобар борец кој...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Comments

Кaсиди Кук (22) , американката која се натпреварува во скокови во вода, се најде во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа нејзини контраверзни фотографии....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Comments

Додека фудбалерот на ПСЖ е зафатен со тренинзи и припреми за натпреварите од лигата на шампионите...

Повеќе
October 20, 2017 - 0 Comments

Златната олимписка медалистка од Лондон 2012 МeкКајла Марони одлучи да зборува отворено за малтретирањето кое го има доживеано како натпреварувачка на националниот тим на САД за период од седум години. 21- годишната гимнастичарка била силувана,...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Comments

Олимпискaта шампионка во скокање во височина во Рио де Жанеиро 2016 Рут Бетања објави дека става крај на својата кариера, по серијата повреди во последно време. 38-годишната шпанка ја објави својата одлука додека го донираше...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Comments

Натпреварот меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа на 28-ми октомври во Кардиф нема да биде одржан. Причината е повредата на бугарскиот боксер, а веста за откажувањето на дуелот беше прогласена официјално од промоторот Еди Харн....

Повеќе
October 17, 2017 - 0 Comments

Австриската тениска ѕвезда Доминик Тим е четвртиот сигурен учесник во последниот за годината турнир финалето на АТП, кој ќе се одржи меѓу 12-ти и 19-ти ноември во Лондон. 24-годишниот австриец се приклучува на другите со...

Повеќе
October 16, 2017 - 0 Comments

Барбора Стричова ја освои титулата на тенискиот турнир во австрискиот град Линц со награда од 250.000 долари. Чешката тенисерка ја порази во финалето Магдалена Рибарикова од Словачка со 6:4, 6:1. Титулата е втора во кариерата...

Повеќе
October 16, 2017 - 0 Comments

Анастасија Павличенкова ја освои титулата на тенискиот турнир во Хонг Конг со награда од поламилион долари. Во финалето русинка победи драматично со 5:7, 6:3, 7:6 (3) против Дарија Гаврилова од Австралија за три часа и...

Повеќе
October 15, 2017 - 0 Comments

Русинката Марија Шарапова ја победи Арена Сабаленка од Белорусија со 7:5, 7:6 (8) во финалето на турнирот во тенис за жени во кинескиот град Тјанцин. Ова е прва титула од мај 2015 година – кога...

Повеќе
October 15, 2017 - 0 Comments

За прв пат во својата кариера, Роџер Федерер постигна петта последователна победа над големиот противник Рафаел Надал и го освои финалето на тенискиот турнир од сериите “Мастерс” – 6:4, 6:3 за час и 13 минути...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Comments

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос повторно го покажа својот напорен карактер за време на турнирот во Шангај. Тој демонстративно го напушти теренот по завршувањето на првиот сет (6:7 (5)) и ја предаде победата на Стив...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Comments

Французинот Каролина Гарсија ја продолжи својата одлична серија во Азија оваа сезона со победа на силен тениски турнир во Пекинг со награден фонд од 7 милиони долари. Гарсија ја заслужи петтата титула во кариерата по...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Comments

Белгиецот Давид Гофен го освои турнирот по тенис во јапонската престолнина Токио со награден фонд од 1,7 милиони долари и се врати во топ 10 на светската АТП листа. Гофен го победи французинот Адријан Манарино...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Comments

Носителот на 16 титули од Гренд слем и светски број 1 Рафаел Надал за прв пат го докажа статусот на жива тениска легенда откако го крена 75-то одличје над главата! Матадорот го однесе темпераментниот Ник...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Comments

Симона Халеп го обезбеди своето прво место на светската ранг листа ВТА по одличните настапи на турнирот во Пекинг. Романката ја симна Гарбин Мугуруса од врвот и за првпат ќе биде број еден во светот...

Повеќе