Slider
April 17, 2019 - 0 Comments

Откако кратко време не бевме со вас наши читатели, ТИП на голема врата се врајќа на спортската страна. Остануваме со вас и во иднина ќе продолжиме да ги изненадуваме нашите читатели. Откако најпрво по случаен...

Повеќе
March 16, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 18 коло во ракометната супер лига во машка конкуренција, дербито на колото се игра во Битола. Второпласираниот Пелистер во спортската сала ,,Боро Чурлевски”, денес со почеток од 18:30 ч. ја пречекува екипата...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, е цела сезона на излезни врати од Сантијаго Бернабеу откако имаше неколку согласувања со сега поранешниот тренер Солари. Меѓутоа, со неодамнешното отпуштање на Солари и враќањето на...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Поранешниот фудбалски директор на Рома е прв избор на Топчиите за слободното место во управата на Арсенал. Арсенал се доста сигурни во нивниот проект со Унаи Емери и беа убедени дека Мончи ќе го прифати...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Џонатан Барнет, агентот на играчот на Реал Мадрид, Герет Бејл, изјави дека Велшанецот сака да остане во “кралскиот клуб” до крајот на кариерата. Бејл е мета на критика од страна на шпанските медиуми, навивачите на...

Повеќе
March 15, 2019 - 0 Comments

Како што го објави Лев списокот на повикани играчи, не се повикани играчите, Томас Милер, Матс Хумелс и Џером Боатенг од екипата на Баерн Минхен, изненадување е отсуството на Јулијан Дракслер од ПСЖ и Марио...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Играчите на Барселона со убедлива победа против Лион 5: 1 го обезбедија четврт-финалето и поставија нов рекорд во Лигата на шампионите. Каталонците во последните 30 натпревари на Камп Ноу се без пораз, а против францускиот...

Повеќе
March 14, 2019 - 0 Comments

Откако овај викенд нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев го одигра својот 400 натпревар во Серија А, за само неколку дена го очекува уште еден јубилеј. Имено, на натпреварот во кој Македонија на Игор Ангеловски ќе...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Екипата на Барселона, со висока победа од 5-1 успеа да го совлада Лион и да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Најпрво Меси во 19 минута со прекрасна паненка од пенал донесе...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Л’Екип, кој се познати по традиционалното оценување на фудбалерите, одлучил дека Роналдо не заслужува максимална оценка по фантастичниот натпревар против Ателетико. Максимална оценка (10) добивале ретки фудбалери во историјата на Л’Екип. Меѓу нив е Душан...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Реал Мадрид, наводно, остварил “официјален контакт” со Челзи за можниот трансфер на Еден Азар. Азар призна дека во минатото сакал да работи со својот “идол”, Зинедин Зидан, кој во понеделникот вечерта се врати Мадрид. И...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Агентот на Кристијан Ериксен разговараше со данските медиуми за иднината на играчот од средниот ред на Тотенхем. 27-годишниот се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид овој преоден рок. Доаѓањето на Зидан како тренер...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Реал Мадрид, Јувентус и Наполи водат тешка битка за потписот на голгетерот на Интер, Мауро Икарди. Како што се наведува, Јувентус го интензивира интересот во последниве денови со што ги алармираше Реал Мадрид да започнат...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Според неколку шпански медиуми, играчот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ познат и како СМС, е трансфер цел на ново назначениот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Покрај интересот на Зидан за Мбапе, Нејмар,...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за воведните два натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020. За натпреварите против Летонија на 21. март во Скопје на Националната арена „Филип...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

На денешен ден, пред пет години, потресна вест ги потресе сите љубители на фудбалот и спортот во Македонија. Во неверување на сите, во сообрајќна несреќа на патот Куманово – Скопје, загина првиот голман на македонската...

Повеќе