ТАЈМ АУТ
March 1, 2019 - 0 Comments

Кога е во прашање дресовите и спонзори Манчестер Сити потпиша долгорочен договор со германскиот Пума, на местото на досегашните Најк. Големината на договорот не е откриена, но медиумите наведуваат дека тоа би можело да биде...

Повеќе
February 23, 2019 - 0 Comments

Милијардерот и сопственикот на Њу Ингланд Пејтриотс, Роберт Крафт, е обвинет за користење услуги на проституција во еден салон за масажа во Флорида. Крафт ги отфрли овие обвиненија, но полицијата тврди дека тие имаат снимки...

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Жорж Ст. Пјер се подготвува за пензионирање од ММА и УФЦ, многу членови на заедницата на ММА му посакуваат среќа во иднина. Шампионот на две дивизии се смета во некои кругови како најдобар борец кој...

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Јувентус беше поразен со 2-0 од Атлетико Мадрид со головите на уругвајското дефанзивно дуо Хозе Гименез и Диего Годин. По голот на Гименез, тренерот на Атлетико Мадрид Диего Симеоне доби негативно внимание за неговата прослава....

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Роналдо сеуште не е во форма за италијанскиот гигант во Европските натпреварувања, постигнувајќи само еден гол, а во средата вечерта тие беа прегазени од Атлетико Мадрид во првиот дел од последните 16, што им го...

Повеќе
June 9, 2018 - 0 Comments

 ...

Повеќе
June 2, 2018 - 0 Comments

 ...

Повеќе
May 17, 2018 - 0 Comments

Стратегот на Ливерпул одлучи да ги одведе своите играчи во Марбејла како најдобро и идеално место за последните подготовки пред големото финале во Лигата на шампионите, а бидејќи првиот ден е предвиден за одмор, дел...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Comments

Еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо стана и суперхерој. Најмладите фанови  ќе се радуваат на новиот лик кој ќе ги забавува со серијалот на цртани филмови под името „Striker Force 7“....

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Comments

Голманот на Аталанта Пјерлуиџи Голини има проблем да се избори за стартната позиција во својата екипа, но тоа не е проблем да биде често во италијанските медиуми, а најзаслужна за тоа е неговата девојка која...

Повеќе
April 29, 2018 - 0 Comments

   ...

Повеќе
April 3, 2018 - 0 Comments

Бугарската старлета Нефи Иванова на своите гради го прогнозираше вечерашниот дуел од четвртфиналето во Лигата на шампиони помеѓу Јувентус и Реал Мадрид....

Повеќе
April 2, 2018 - 0 Comments

Плејбој зајчицата Линзи Пелас го напушта рингот....

Повеќе
March 27, 2018 - 0 Comments

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо на вчерашниот натпревар против Холандија доживеа една несекојдневна ситуација....

Повеќе
March 26, 2018 - 0 Comments

Кади Сања, кој имаше најдобар резултат на крајот на февруари во Глазгов со скок во далечина од 6,92 метри, честопати знае како да привлече внимание постирајќи атрактивни фотографии  на социјалните мрежи кои ги оставаат во...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Comments

Луција Јаворцекова, поранешна словачка велосипедистка, се сврте кон манекенството и експресно се прослави. Како? Па, погледнете ги нејзините фотографии и се ќе ви биде јасно....

Повеќе